windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Surface Surface Phone Urzadzenia

Dramat Surface Duo? Pierwsze recenzje są bezlitosne!

Surface Duo to długo wyczekiwany powrót Microsoftu do segmentu smartfonów. Tym razem koncern z Redmond postawił na nietypową formę urządzenia, wyposażonego w dwa ekrany. Sprzęt już na długo przed premierą wywoływał ogromne kontrowersje m.in. za sprawą nieco przestarzałej, jak na dzisiejsze realia, specyfikacji. Pierwsze recenzje po światowej premierze także nie mogą napawać nas optymizmem!

Surface Duo mocno krytykowany! Czy zasłużenie?

Nie oszukujmy się – Microsoft nie starał się o to, by Surface Duo oferował topową specyfikację. Mamy tu mało pamięci RAM, przestarzały procesor, pojedynczy obiektyw aparatu i problem braku NFC. Ponadto początkowo urządzenie notowało problemy ze stabilnością pracy oprogramowania (na szczęście ich zażegnano). Surface Duo pierwszej generacji ma jednak przecierać szlaki Microsoftu na rynku smartfonów i koncern z Redmond będzie chciał poprawić te niedociągnięcia w przypadku następcy tego intrygującego urządzenia. Musimy pamiętać, że pierwsze generacje Microsoft Surface czy Samsunga Galaxy Fold także spotkały się z ogromnymi falami krytyki i hejtu, a później na szczęście było już tylko lepiej. Być może podobny scenariusz ziści się w przypadku koncernu z Redmond.

Liczę na to, że użytkownicy Surface Duo będą dość intensywnie bombardować Microsoft swoimi przemyśleniami związanymi z tym urządzeniem. Koncern z Redmond powinien natomiast wziąć sobie te sugestie mocno do serca, żeby zyskać szanse na odbudowanie pozycji na rynku smartfonów. W przeciwnym razie Amerykanie mogą zaliczyć porażkę bardziej sromotną niż tą związana z upadkiem smartfonów Lumia!

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS