windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Huawei

EMUI 11 oficjalnie! Co wiemy o nowej nakładce?

Huawei mimo ciężkiej sytuacji koncernu na rynku smartfonów nadal stara się o pozyskanie nowych i powrót starych klientów. Do sieci trafiły właśnie wieści związane z nową wersją autorskiej nakładki Chińczyków. Zostanie ona udostępniona zarówno smartfonom z GMS, jak i tym nowszym, bazującym na App Gallery. Rzućmy okiem na jakie nowości powinniśmy się przygotować!

Nowości nie ma wiele, ale są konkretne!

Huawei stawia na drobne, ale bardzo pożyteczne nowości i udogodnienia. Spodziewane nowości to m.in. nowe, jeszcze płynniejsze animacje, a także dodatkowe opcje personalizacji Always-on Display. Koncern z Chin zaoferuje nam także lepszy tryb Multi-Screen Collaboration, czyli funkcję umożliwiającą łączenie się z innymi urządzeniami i płynną wymianę informacji między nimi. Możemy liczyć na rozszerzone możliwości w przypadku funkcji MeeTime. Uzyskamy bowiem możliwość przesłania na większy ekran zdjęcia oraz odtworzenia na nim filmu (od dawna mam taką funkcję na moim Samsungu z One UI). EMUI 11 to również debiut AI Subtitles, czyli funkcji automatycznego wyświetlania na ekranie smartfona napisów z odtwarzanych materiałów wideo wraz z możliwością ich przetłumaczenia. Zaangażowana w ów proces będzie sztuczna inteligencja. Beta EMUI 11 dostępna jest już dla wybranych smartfonów – także tych z HMS. Mam jednak dla Was jeszcze ciekawsze wieści!

Huawei poinformował, że udostępni programistom wydanie beta autorskiego systemu HarmonyOS na smartfony do końca grudnia 2020 roku. Do kwietnia 2021 roku system ma obsłużyć urządzenia z ponad 4 GB RAM, więc będzie mógł trafić na pokład każdego, w miarę aktualnego modelu smartfona od koncernu z Państwa Środka. Podobno z HarmonyOS mają być kompatybilne wszystkie smartfony, które otrzymają EMUI 11. Czekamy więc z niecierpliwością na oficjalną listę kwalifikujących się do tej aktualizacji urządzeń!

Źródło: Huawei

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS