windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google

Android 11 Go – tanie smartfony szybkie jak nigdy dotąd?

Poznaliśmy już oficjalnie Androida 11, który jest kolejnym krokiem naprzód w dobrym, obranym kilka lat temu kierunku rozwoju „Robota”. Nie możemy jednak zapominać, że na rynek trafiają także smartfony bardzo mocno niskobudżetowe, o słabiutkich specyfikacjach. To właśnie dla nich Google przygotowało Androida 11 Go, który ma sprawić, że nawet najtańsze urządzenia będą diabelnie szybkie!

Android 11 Go – co o nim wiemy?

Android 11 Go zadedykowano urządzeniom nie spełniającym wymagań „pełnego” Androida 11 – czyli takim, które wyposażone zostały w mniej, niż 3 GB pamięci RAM. Google chwali się, że aplikacje będą uruchamiać się o 20 procent szybciej niż na Android 10 Go. Ponadto, nowa wersja systemu ma zaoszczędzić do 270 MB dodatkowej pamięci RAM, co przełoży się na skuteczniejsze zarządzanie aplikacjami otwartymi w tle. Android 11 Go to także przydatne na co dzień nowości – grupowane powiadomienia z komunikatorów, a także jednorazowe potwierdzenia zgody na wykorzystywanie kamery lub mikrofonu. Możemy także liczyć na wdrożenie przez Google systemu nawigacji gestami, znanego z „dużego” Androida 11.

Podobno dystrybucja Androida 11 Go wystartuje w przeciągu najbliższego miesiąca. Aktualizację otrzymają niektóre smartfony pracujące w oparciu o poprzednią wersję systemu. Możemy też spodziewać się, że rynek urządzeń w cenie do 500 zł zaleją kolejne konstrukcje tego typu.

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS