windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Xiaomi

Rewolucja od Xiaomi? Smartfony giganta z przydatną funkcją!

Xiaomi to jeden z liderów rynku urządzeń mobilnych i producent, który lubi nas zaskakiwać. Niejednokrotnie czynił to w przeszłości – m.in. pokazując model Mi Mix Alpha. Tym razem jednak Chińczycy stawiają na o wiele bardziej praktyczną innowację. Już wkrótce zmierzymy tętno za pośrednictwem… aparatu naszego smartfona!

Mierz tętno aparatem smartfona!

W Mi Health pojawi się nowa funkcja, dzięki której będziemy mogli odczytać przybliżoną wartość naszego pulsu za pośrednictwem aparatu naszego smartfona. Brzmi ciekawie i niewiarygodnie, prawda? Wystarczy aparat i palec, który trzeba przyłożyć do szkiełka obiektywu. Mimo wszystko powinniśmy jednak taki odczyt traktować orientacyjnie, a nie jak wiadomości pochodzące z profesjonalnego sprzętu medycznego. Po zmierzeniu tętna Mi Health zapyta nas o aktualny stan naszego organizmu – czy jesteśmy po treningu, czy odpoczywamy, a może czy jesteśmy w trakcie wykonywania codziennych zadań. Mam nadzieję, że Xiaomi wkrótce zdradzi nam na jakich zasadach prowadzone są odczyty.

Jestem ciekaw jak nowość będzie sprawowała się w praktyce. Być może będzie to impuls dla pozostałych producentów, by również decydowali się na podobne, przydatne rozwiązania. Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi ze strony Samsunga, OnePlusa czy OPPO!

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS