windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Świetna nowość w Dokumentach Google! Pakiet Office niepotrzebny?

Dokumenty Google to darmowy pakiet biurowy od koncernu z Mountain View. Muszę przyznać, że korzystam z niego na co dzień, jako substytutu dla Microsoft Office. Świetnie sprawdza się w podstawowych zastosowaniach! A od teraz pakiet będzie jeszcze wygodniejszy w obsłudze, bo otrzymuje właśnie pełne wsparcie dla plików zapisanych w formacie aplikacji Word, Excel i PowerPoint.

Dokumenty Google z pełnym wsparciem Microsoft Office!

Do pakietu biurowego Google trafia m.in. możliwość edytowania plików stworzonych w pakiecie Microsoft Office, bez konieczności konwertowania ich do postaci plików Dokumentów Google. Funkcja od dłuższego czasu była dostępna w desktopowej wersji usługi. Chcąc korzystać z niej na pokładzie urządzeń mobilnych musieliśmy się mocno gimnastykować. Dzięki zmianom praca z dokumentami będzie łatwiejsza i docelowo wzrośnie nasza produktywność. Ponadto wdrożone zostaną inne, praktyczne nowości. Mowa o możliwości łatwiejszego przeglądania (z przewijaniem pionowym) prezentacji multimedialnych, czy funkcja podglądania linków bezpośrednio z poziomu edytowanego dokumentu, bez konieczności otwierania tych linków w kolejnych oknach przeglądarki.

W pierwszej kolejności nowości zostały udostępnione dla użytkowników smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Osoby korzystające z iPhone’ów oraz iPad’ów nie powinny jednak się martwić. Stosowna aktualizacja zostanie udostępniona także dla iOS oraz iPad OS jeszcze w tym roku. A czy Wy korzystacie z aplikacji biurowych od Google?

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS