windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Znamy cenę Samsunga Galaxy A42 5G! Będzie hit?

Kilka dni temu Samsung zaprezentował oficjalnie model Galaxy A42. Ma być on najtańszym smartfonem z modemem 5G w ofercie koreańskiego giganta i oferować nam całkiem przyzwoitą specyfikację. Dziś dowiedzieliśmy się także, jakiej ceny możemy się spodziewać w odniesieniu do tej nowości. I muszę przyznać, że nie jestem pod tym względem zaskoczony!

Galaxy A42 to najtańszy smartfon Samsunga z 5G!

Wiemy już, że Samsung Galaxy A42 5G zaoferuje nam 6,6-calowy ekran Super AMOLED z notchem w kształcie litery „U”. Wstępne przecieki wskazują też na to, że nowość z Korei pracować będzie pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 690 wspieranego przez 4 GB pamięci operacyjnej. Zaskakuje mała ilość pamięci RAM, prawda? Liczę na to, że Samsung postawi w tej kwestii ostatecznie na przynajmniej 6 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostanie – w zależności od wersji – 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci. Całość natomiast zasilana będzie baterią o pojemności 5000 mAh. Ciekawie prezentuje się wzornictwo „plecków” smartfonu. Może być ono wyznacznikiem nowego trendu w projektowaniu, którego koncern z Korei będzie się trzymał w przyszłym roku.

Niemiecki oddział Samsunga poinformował, że cena Samsung Galaxy A42 5G została ustalona na 369 euro, co czyni go najtańszym smartfonem tej marki, który obsłuży sieć 5G. W przeliczeniu na złotówki to około 1650 zł. Podejrzewam więc, że w naszym kraju smartfon może kosztować na start 1699 złotych. Debiut na półkach sklepowych planowany jest na listopad.

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS