windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Aplikacja mObywatel rośnie w siłę! Kolejna nowość już w grudniu!

Prawo jazdy wkrótce w aplikacji mObywatel!

Aplikacja mObywatel jest już dostępna, zarówno w wersji na Androida, jak i iOS. Umożliwia ona przechowywanie wielu dokumentów w formie cyfrowej. Do tej pory brakowało jednak możliwości wprowadzenia do niej jednego z podstawowych „papierów”, jakim jest prawo jazdy. Jeszcze w tym roku ma się to jednak zmienić. Znamienna jest w tej kwestii zapowiedź ze strony Ministra Cyfryzacji:

Nie chcieliśmy zwlekać, mieliśmy mnóstwo próśb od obywateli w tej sprawie. Dotrzymujemy słowa. Tak jak obiecaliśmy – niebawem polscy kierowcy wszystkie niezbędne dokumenty samochodowe będą mogli mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel.

Według wstępnych – i miejmy nadzieję – wiarygodnych informacji, nowość ma trafić do aplikacji 5 grudnia. Mam nadzieję, że funkcja zostanie dopracowana i że nie pojawią się żadne, rażące opóźnienia.

Dajcie koniecznie znać, czy na co dzień korzystacie z aplikacji mObywatel. Na pewno dzięki niej możemy wygodnie i bezpiecznie przechowywać nasze najważniejsze dokumenty w jednym miejscu. Czy w połączeniu z Google Pay lub Apple Pay już wkrótce całkowicie zastąpi nam portfel? Myślę, że w przyszłości możemy się tego spodziewać.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS