windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google GPS Plotki/przecieki

Przełom! Wyczekiwana nowość w końcu w Mapach Google?

Ciemny motyw systemowy jest z nami od momentu premiery Androida 10. To już prawie rok, prawda? Mimo to, Google nadal ma problemy z wdrożeniem „dark mode” w przypadku swoich autorskich aplikacji. Wśród nich najbardziej cierpiącą na brak owego rozwiązania są Mapy Google. Jak się jednak okazuje, pojawiło się właśnie światełko w tunelu i nadzieja na to, że funkcja trafi wkrótce na pokład naszych urządzeń.

Mapy Google w końcu z ciemnym motywem?

Mapy Google to jedna z tych aplikacji, w których ciemny motyw jest bardzo pożądany. I nie chodzi tutaj wyłącznie o to, by apka była dostosowana do standardów wizualnych Androida 10 i nowszych. Zdarza się nam bowiem często, że podróżujemy w godzinach nocnych i także wtedy korzystamy z nawigacji. Ciemny motyw Map Google pomoże nam w takich sytuacjach – aplikacja nie będzie męczyła naszego wzroku i nazbyt rozpraszała nas w trakcie jazdy. Pierwsze wzmianki związane z wprowadzeniem trybu ciemnego w tej arcyważnej dla koncernu z Mountain View usłudze wykryte zostały w wersji aplikacji oznaczonej jako 10.50. Oczywiście standardowo – w ustawieniach „dark mode” będziemy mogli wybrać jedną z trzech opcji związanych z wyświetlaniem – motyw jasny, motyw ciemny oraz motyw dostosowany do motywu systemowego.

Mam nadzieję, że ciemny motyw trafi do Map Google w ciągu kilku nadchodzących tygodni. Nie mogę się doczekać by sprawdzić, jak będzie się on sprawował w praktyce. Oby koncern z Mountain View sprawnie wprowadził „dark mode” także do pozostałych aplikacji, do których ta funkcja jeszcze nie trafiła.

A czy Wy korzystacie z ciemnego motywu na co dzień?

Źródło: 9to5Google / Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS