windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Netflix

Netflix w trosce o nasze pakiety danych? Nowe rozwiązanie w drodze!

Netflix to chyba najpopularniejszy dostawca usług VOD w naszym kraju. W serwisie co miesiąc pojawiają się dziesiątki ciekawych tytułów – zarówno autorskich, jak i na licencji. To jednak nie jedyny atut Netflixa. Programiści zatrudnieni przy jego obsłudze bardzo starają się, by aplikacje klienckie dla wszystkich platform służyły nam jak najlepiej. Już wkrótce będą one oszczędzać nasze pakiety danych za sprawą ważnej nowości!

Netflix oszczędzi twoje dane. Wkrótce nowe techniki optymalizacji 4K!

Netflix przyzwyczaił nas do tego, że oferował nam treści 4K mieszczące się w przedziale od 8 do 16 Mbps w kwestii bitrate. Oznacza to, że w momencie, gdy prędkość naszego łącza internetowego spada poniżej 8 Mbps, to w takiej sytuacji tracimy dostęp do rozdzielczości 4K. Zmiany, które zostaną w najbliższym czasie wprowadzone do serwisu mają zapewnić nam zbliżoną jakość odtwarzanych filmów i seriali przy niższym bitrate, co rzekomo ma się przełożyć na mniejsze zużycie danych. Rozwiązanie docenią szczególnie te osoby, które oglądają materiały za pośrednictwem sieci komórkowych 4G i 5G. Gigant VOD zobowiązał się także, że przetworzy całą swoją istniejącą bibliotekę filmów i seriali w rozdzielczości 4K w przeciągu kilku nadchodzących miesięcy.

Pozostaje mieć nadzieję, że nowy sposób kompresji danych nie będzie miał wpływu na jakość odtwarzanych materiałów wideo. Byłoby to bardzo nieuczciwe działanie ze strony Netflixa. Nikt z nas nie chce bowiem płacić za usługę, która nie będzie tym, czego w 100% od niej oczekujemy.

Źródło: Netflix

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS