windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung Urzadzenia

Tani Samsung z 5G zapowiedziany! Taki będzie Samsung Galaxy A42?

Samsung praktycznie przedstawił nam już prawie wszystkie ważne premiery na ten rok. Możemy się spodziewać, że pokazane zostaną jeszcze modele Galaxy S20 Lite i Galaxy Note 20 Lite oraz interfejs One UI 3. Pora więc na pierwsze przecieki odnośnie modeli na rok 2021. Koncern z Korei będzie chciał postawić w ich przypadku na obecność modemów 5G. Przykładem może tu być zapowiedziany Samsung Galaxy A42, który pełnił będzie rolę „niskobudżetowego” smartfonu z dostępem do superszybkiego Internetu! Co wiemy na jego temat?

Samsung Galaxy A42 może być hitem u operatorów?

Wiemy już, że Samsung Galaxy A42 5G zaoferuje nam 6,6-calowy ekran Super AMOLED z notchem w kształcie litery „U”. Wstępne przecieki wskazują też na to, że nowość z Korei pracować będzie pod kontrolą procesora Qualcomm Snapdragon 690 wspieranego przez 4 GB pamięci operacyjnej. Zaskakuje mała ilość pamięci RAM, prawda? Liczę na to, że Samsung postawi w tej kwestii ostatecznie na przynajmniej 6 GB RAM. Na dane użytkownika przeznaczone zostanie – w zależności od wersji – 64 GB lub 128 GB wbudowanej pamięci. Całość natomiast zasilana będzie baterią o pojemności 5000 mAh. Ciekawie prezentuje się wzornictwo „plecków” smartfonu. Może być ono wyznacznikiem nowego trendu w projektowaniu, którego koncern z Korei będzie się trzymał w przyszłym roku.

Cena? Tutaj mamy do czynienia z wielką niewiadomą. Miano „taniego smartfonu z 5G” powinno zobowiązać Samsunga do tego, by kwota jaką przyjdzie nam zapłacić za Galaxy A42 nie przekroczyła 1500 zł. Jak będzie w rzeczywistości? Przewidywania mówią o kwocie około 1800 zł. Wtedy jednak ciężko będzie nazwać prezentowane urządzenie „niedrogim smartfonem z 5G” – szczególnie gdy chińska konkurencja postara się bardziej i zaoferuje zbliżony sprzęt za kwotę nieznacznie przekraczającą 1000 zł.

Źródło: SamMobile

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS