windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

To powolny koniec smartfonów Huawei? Rynek bywa brutalny!

Huawei od niemal półtora roku zmaga się z ogromnym kryzysem wywołanym przez amerykańskie sankcje nałożone na koncern. Chińczycy stracili dostęp do usług Google i w skutek tego sprzedaż urządzeń mobilnych Huawei i Honor drastycznie spadła. Produkty giganta sprzedają się dobrze już praktycznie tylko w Chinach i coraz częściej mówi się o tym, że może się on wycofać z rynku smartfonów. Czy jest na to realna szansa?

Sukces na rodzimym rynku nie gwarantuje przetrwania!

Niektóre serwisy technologiczne zachwycają się tym, że Huawei sprzedaje większą ilość smartfonów, niż konkurencja. Zapomina się jednak o tym, że poza Państwem Środka ta sprzedaż praktycznie nie istnieje, bo nikt nie chce kupować smartfonów wybrakowanych z usług takich, jak YouTube czy Sklep Play. W skutek tego Huawei nie ma szans w starciu zarówno z gigantami, jak Xiaomi czy Samsung, ale nawet z podupadłymi markami jak HTC. Na tą chwilę koncern w segmencie urządzeń mobilnych jeszcze prosperuje, ale w perspektywie kilku lat może nie być zdolny do skutecznego prosperowania w tym segmencie. Ostatnio w sieci pojawiły się nawet wieści według których Huawei ma w najbliższym czasie ograniczyć produkcję smartfonów. A perspektyw na wyjście z kryzysu na razie brak. Może okazać się, że nawet po ewentualnej wyborczej porażce Donalda Trumpa – wroga nr 1 koncernu Huawei – sankcje nie zostaną cofnięte. Huawei bowiem często krytykowane jest za swoje działania przez rozmaite amerykańskie agencje i uznawany za zagrożenie dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych.

Jak myślicie – czy Huawei przetrwa ten trudny czas dla koncernu na rynku urządzeń mobilnych i odbije się na nim jeszcze od dna? A może za kilka lat zapomnimy o świetnych seriach P i Mate? Zapraszam Was do dyskusji w komentarzach!

Źródło: Phone Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS