windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Sony Urzadzenia

Kolejny producent stawia na długi okres wsparcia? I nie, to nie będzie Xiaomi!

Miesiąc temu Samsung bardzo nas zaskoczył deklarując, że od tego roku wszystkie flagowce i droższe średnio-półkowe smartfony otrzymywały będą po trzy duże aktualizacje systemu Android. Jak się okazuje, inni producenci chcą brać z Koreańczyków przykład. I nie chodzi tu bynajmniej o największego rywala, czyli Xiaomi. Kolejnym koncernem, który czyni odważne deklaracje jest bowiem Sony!

Trzyletnie wsparcie dla wybranych smartfonów Xperia!

Najnowsze wieści, które pojawiły się w sieci wskazują na to, że smartfony Sony Xperia 1 II oraz Xperia 5 II mają otrzymać po trzy duże aktualizacje systemu Android (a więc Androida 11, 12 i 13). To dla ich właścicieli świetna wiadomość. Być może podobnym programem pod względem wsparcia zostaną objęte kolejne smartfony Sony, które zadebiutują w niedalekiej przyszłości. Dobrych wieści nie mam natomiast dla posiadaczy starszych smartfonów od japońskiego koncernu. Modele takie, jak Xperia 1, Xperia 5 oraz Sony Xperia 10 II mają otrzymać rzekomo jedynie aktualizację do Androida 11. Nie jest to jednak oficjalna informacja, więc możliwe, że w tej kwestii japoński koncern zmieni jednak zdanie.

Trend wydawania trzech dużych aktualizacji Androida został zapoczątkowany już jakiś czas temu przez OnePlusa. W tym roku przyjął go – jak już wspomniałem – Samsung. Czy po decyzji Sony na podobne kroki zdecydują się pozostali producenci? Zapewne takie działania nie zlikwidują problemu fragmentacji Androida, ale mogą choć troszkę go zniwelować. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści!

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS