windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Bezpieczeństwo Ciekawostki E-commerce

Allegro + iPhone kolejnym sposobem na przekręt? Uważajcie!

Od lat jedną z ulubionych metod cyberprzestępców na uzyskanie dostępu do naszego konta jest naciąganie nas na „super oferty, które więcej się nie powtórzą”. Mimo wielu ostrzeżeń jednak spore grono użytkowników Internetu daje się nabrać i w rezultacie traci oszczędności całego życia. Hakerzy natomiast w dość perfidny i ostentacyjny sposób nadal stosują tą metodę, czego dowodem są najnowsze doniesienia od CERT Polska.

Chętnych na „okazyjnego” iPhone’a nie brakuje!

Właśnie wykryte zostało nowe oszustwo. Cyberprzestępcy nadają w sieci ogłoszenie o tym, że chcą się pozbyć iPhone’a za symboliczną stówkę. W takim anonsie umieszczany jest link do podrobionej strony Allegro mającej wyciągnąć od nas dane logowania do naszego konta bankowego lub dane naszej karty.

„Po kliknięciu przycisku „Kup teraz” ofiara jest przekierowywana do kontrolowanego przez przestępców panelu bankowości elektronicznej, gdzie pozyskiwane są dane potrzebne do odzyskania dostępu do konta bankowego (PESEL, nazwisko panieńskie matki). Obecnie celem są konta w bankach Millennium, mBank, Pekao, PKO oraz ING” – informuje CERT Polska.

Pierwsza czerwona lampka powinna się nam zapalić, gdy zobaczymy, że ktoś chce sprzedać iPhone za 100 zł. Nie liczcie w sieci na uczciwe oferty tego typu. Poza tym trzeba uważać na wszelkie posty w sieci przekierowujące nas do serwisów sprzedażowych. Za każdym razem starajmy się sprawdzać ich autentyczność.

Im bardziej będziemy świadomi zagrożeń czyhających na nas i na nasze konta w sieci, tym mniej osób uda się takim bandytom oszukać. Bądźcie ostrożni i nie dajcie się nabrać!

Źródło: CERT Polska

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS