windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Social Media

Facebook z nową usługą! Czy przyjmie się w Polsce?

Płatności internetowe są w naszym kraju coraz popularniejsze. Dzięki temu wygodnemu rozwiązaniu nie musimy m.in. tak często, jak kiedyś biegać do bankomatów po gotówkę. Nic więc dziwnego, że w sieci co jakiś czas debiutują nowe standardy związane z przeprowadzaniem transakcji bezgotówkowych. Swoje rozwiązanie w tej kwestii przedstawił jakiś czas temu Facebook. Pojawiły się przesłanki, że ma ono wkrótce zadebiutować w Polsce!

Facebook Pay zmierza do Polski?

Czym jest Facebook Pay? To sposób na przesyłanie pieniędzy na odległość pomiędzy użytkownikami Facebooka i Messengera. Jest to rozwiązanie pod względem mechaniki bardzo zbliżone do naszego rodzimego BLIK-a, a by z niego korzystać, musimy podpiąć do Facebooka naszą kartę płatniczą. Wkrótce społecznościowy gigant udostępni to rozwiązanie także dla WhatsApp. Warto również wspomnieć, że dzięki Facebook Pay możemy w wygodny sposób płacić za produkty zakupione w Marketplace. Do tej pory rozwiązanie nie było dostępne w Polsce. Można jednak zauważyć, że w ustawieniach Facebooka pojawiła się opcja, pozwalająca na powiązanie konta z kartą płatniczą bądź kontem w serwisie PayPal. Jest to bez wątpienia znak, że usługa lada moment oficjalnie zadebiutuje w naszym kraju.

Facebook Pay raczej nie ma szans na to, by podkopać pozycję diabelnie popularnego w naszym kraju BLIK-a. Może być jednak ciekawą, alternatywną formą płatności. Wiele zależy od tego, jakie zostanie dla niego znalezione zastosowanie i czy będzie chętnie wybierany przez użytkowników najpopularniejszego serwisu społecznościowego na świecie. Pozostaje nam czekać na dalszy bieg wydarzeń i jakieś oficjalne informacje ze strony Facebooka!

Źródło: Facebook

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS