windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple Google iOS

Rewelacyjna nowość w YouTube dla iOS? Długo na nią czekaliście!

YouTube to jeden z najpopularniejszych serwisów zajmujących się streamingiem materiałów wideo. Korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie – także na pokładzie smartfonów i tabletów od Apple. Do tej pory największym mankamentem aplikacji dedykowanej iOS był brak możliwości oglądania wideo wyprowadzonego do okienka na pulpicie. W najbliższej przyszłości jednak są spore szanse na zmianę tego stanu rzeczy!

Picture-in-picture w końcu dla iOS?

W sieci pojawiły się właśnie informacje wskazujące na to, że Google testuje obecnie funkcję picture-in-picture dla iOS. Wcześniej, taka funkcja została udostępniona dla iPad’ów i została bardzo ciepło przyjęta przez fanów „Jabłuszek”. Możliwość odpalenia filmu w pływającym oknie dla iPhone zostanie natomiast wdrożona dopiero w tym roku, wraz z iOS 14. Debiut nowej wersji oprogramowania z Cupertino już tuż tuż, więc prace nad picture-in-picture dla iOS nabierają tempa. Obecnie funkcja testowana jest w zamkniętych kręgach developerów koncernu z Mountain View. Pojawiły się już jednak raporty niektórych użytkowników, którym udało się skorzystać z nowości. Warto jednak przypomnieć, że do picture-in-picture dostęp mają jedynie abonenci YouTube Premium – a taka przyjemność kosztuje 23,99 złotych miesięcznie. Jest to jednak bardzo wygodne rozwiązanie, o czym miałem okazję się przekonać, sprawdzając je w przypadku systemu Android.

Mam nadzieję, że nowość zostanie ciepło przyjęta przez użytkowników YouTube Premium korzystających z iOS. Szkoda tylko, że na jej udostępnienie musieli czekać o wiele dłużej, niż właściciele iPad’ów czy chociażby smartfonów pracujących pod kontrolą Androida.

Źródło: 9to5mac

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS