windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Windows 10 2004 może uszkodzić Twojego SSD! Sprawdź dlaczego!

Microsoft niejednokrotnie zaliczał wpadki w trakcie bądź po udostępnieniu kolejnych aktualizacji dla systemu Windows 10. Z reguły jednak wszystkie błędy były po stronie koncernu z Redmond dość szybko naprawiane tak, byśmy zbyt długo nie byli zmuszeni odczuwać niedogodności z tego tytułu. Inaczej jest w omawianym dzisiaj przypadku. Problem narodził się bowiem w przypadku Windows 10 2004 i nie został rozwiązany do dziś!

Windows 10 może uszkodzić Ci dysk SSD!

W czym tkwi problem? Otóż Windows 10 regularnie, raz w miesiącu wykonuje defragmentację dysku – także SSD. Jeśli taka konserwacja dysku faktycznie wykonywana byłaby raz w miesiącu – nie byłoby w tym nic złego (chociaż założenia są takie, że dysków SSD nie trzeba defragmentować – nie przynosi to bowiem żadnych, wymiernych efektów). Niestety z jakichś bliżej nieokreślonych względów Windows 10 2004 nie zapamiętuje kiedy ostatni raz wykonywał taką operację, dlatego może dokonywać defragmentacji przy każdym uruchomieniu komputera. Taka czynność wykonywana kilkadziesiąt razy w miesiącu, w dłuższej perspektywie może przełożyć się na odczuwalne skrócenie żywotności dysków SSD (niepotrzebne operacje zapisu).

Microsoft rzekomo wie o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem. Nie wiadomo jednak, kiedy zostanie udostępniona odpowiednia łatka. Być może będzie ona składową jesienniej, dużej aktualizacji systemu. Oby koncern z Redmond zadziałał w tej sprawie stanowczo i zdecydowanie!

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS