windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Plotki/przecieki Sony Urzadzenia

Świetna Xperia 5 II już wkrótce! Co o niej wiemy?

Sony nie może zaliczyć ostatnich lat na rynku urządzeń mobilnych do udanych. Mimo, że prezentuje nam naprawdę świetne smartfony, to nie wzbudzają one takich emocji i zainteresowania, jak produkty konkurencji. Japończycy się jednak nie poddają i dalej walczą o nasze serca (i portfele!). Już niedługo zadebiutuje Xperia 5 II – czyli dobrze wykonany smartfon o mocnej specyfikacji!

Sony Xperia 5 II będzie wybornym smartfonem!

Sony Xperia 5 II zostanie wyposażona w 6,1-calowy ekran OLED o rozdzielczości Full HD+ ze wsparciem dla HDR. Matryca wykonana została w autorskiej technologii CinemaWide – proporcje wyniosą 21:9. Możemy liczyć także na odświeżanie ekranu na poziomie 120 Hz. O wydajną pracę smartfonu dbał będzie procesor Qualcomm Snapdragon 865 wsparty przez 8 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci na dane. Całość zasilana będzie przez baterię o pojemności 4000 mAh. Co jednak z aparatami? Przecież to z możliwości fotograficznych słyną smartfony Xperia! Producent postawił na trzy obiektywy zaprojektowane we współpracy z ZEISS. Główny sensor oferuje rozdzielczość 12 MP. Teleobiektyw także ma mieć 12 MP i jednocześnie oferować trzykrotny zoom optyczny. W zestawie mamy także obiektyw ultraszerokokątny – także 12-megapikselowy. Nagrywać wideo będziemy mogli maksymalnie w 4K przy 120 kl./s i będzie ono wspierane przez HDR. Nie zabraknie funkcji stabilizacji obrazu (OIS/EIS).

Jestem ciekaw jak nowa Xperia zostanie przyjęta przez rynek. Odnoszę wrażenie, że Sony nie ma od jakiegoś czasu pomysłu na to, jak wypromować swoje produkty. Mamy bowiem do czynienia z naprawdę dopracowywanymi smartfonami, na które mało kto zwraca na rynku uwagę. Ten aspekt jest zdecydowanie do poprawy!

Źródło: AndroidHeadlines

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS