windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Samsung Urzadzenia

Premiera Samsunga Galaxy Z Fold 2 już za kilka dni!

Samsung już dwukrotnie próbował zachęcić nas do zainteresowania się smartfonami wyposażonymi w elastyczne ekrany. Za każdym razem jednak prezentował nam urządzenia diabelnie drogie, nie do końca praktyczne i wyposażone w – mimo wszystko – zawodne rozwiązania. Tym razem sytuacja ma kształtować się inaczej. Za kilka dni bowiem światło dzienne oficjalnie ujrzy model Galaxy Z Fold 2.

Samsung Unpacked Part 2 przed nami!

Pod względem wizualnym nowy Fold nawiązuje wyraźnie do zaprezentowanej wczoraj serii Galaxy Note 20. Nie jest też już tak szpetny, jak poprzednik. Samsung pozbył się bowiem z wewnętrznego, elastycznego ekranu potworka jakim był asymetryczny notch. Przedni panel urządzenia też jest o wiele lepiej zagospodarowany. Zewnętrzny wyświetlacz AMOLED ma przekątną 6,23″ i rozdzielczość 2267 x 819 pikseli z odświeżaniem 60 Hz i osadzonym pod nim wysokiej jakości czytnikiem linii papilarnych. Wewnętrzny to elastyczna matryca AMOLED o przekątnej 7,7″, rozdzielczości 2213 x 1689 pikseli i odświeżaniu 120 Hz. Brzmi całkiem rozsądnie, prawda? Są to jednak jedyne informacje, jakie Samsung udostępnił w odniesieniu do modelu Galaxy Z Fold2 5G. Pełną specyfikację mamy poznać 1 września, gdy wystartuje przedsprzedaż tego urządzenia.

Model Galaxy Z Fold 2 z pewnością nie wywoła rewolucji w segmencie smartfonów wyposażonych w elastyczne ekrany. Jest jednak sporym krokiem naprzód względem poprzednika. Kto wie? Może za kilka lat takie urządzenia na stałe wpiszą się w naszą codzienność? Tymczasem z niecierpliwością czekamy na prezentację!

Źródło: Samsung

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS