windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS macOS Narzędzia Plotki/przecieki

Wyszukiwarka od Apple nadchodzi! Google może się bać?

Google obecnie absolutnie dominuje na rynku wyszukiwarek. Co prawda mamy jeszcze Bing od Microsoftu, jednak nie jest to rozwiązanie równie popularne, co narzędzie koncernu z Mountain View. Najnowsze przecieki wskazują jednak na to, że wkrótce Google może mieć naprawdę poważnego konkurenta! Na rynek wyszukiwarek ze swoim produktem może bowiem wkroczyć… Apple!

Google straci pozycję wśród użytkowników macOS i iOS?

Apple według najnowszych doniesień ma pracować nad własną wyszukiwarką, która z czasem miałaby zostać domyślnym tego typu rozwiązaniem w przypadku smartfonów pracujących pod kontrolą macOS, iOS oraz iPad OS. Dowodami na takie działania Apple mają być:

  • fakt, iż w przypadku iOS 14 oraz iPad OS 14 Spotlight najpewniej pomija inne silniki wyszukiwania, podczas pokazywania wyników w Sugestiach Siri,
  • najnowsze oferty pracy dostępne w koncernie Apple – poszukiwani są inżynierowie specjalizujący się w silnikach wyszukiwania i sztucznej inteligencji.

Oczywiście mamy do czynienia – i trzeba to zaznaczyć – wyłącznie z domysłami. Myślę jednak, że rynkowy debiut wyszukiwarki od Apple byłby sporym wydarzeniem w branży urządzeń mobilnych. Monopol Google w tej kwestii zostałby w końcu podważony i wielu użytkowników obecnie najpopularniejszej wyszukiwarki mogłoby zainteresować się rozwiązaniem koncernu z Cupertino.

Mam nadzieję, że jeśli w kwestii przeglądarki od Apple coś jest na rzeczy, to chociaż szczątkowe informacje w tej kwestii zostaną przedstawione w trakcie jesiennej konferencji koncernu.

Źródło: AppleInsider

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS