windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Ciekawostki Microsoft Windows 10

Microsoft stawia na „krągłości”? Zmiany w interfejsie Windows i Xbox w drodze!

Windows 10 jest już z nami od kilku dobrych lat. Przez ten czas jego interfejs zdążył się już nam opatrzyć. Microsoft zdaje sobie z tego sprawę i dąży do wdrożenia zmian wizualnych mających odświeżyć wizualnie owo oprogramowanie. Już za moment doczekamy się poprawionego Menu Start, a w drodze są już kolejne udoskonalenia w tej kwestii!

fot. Tom Warren

Microsoft pozbędzie się pozostałości po Windows 8?

Pierwsze przesłanki wskazujące na wizualne zmiany w środowiskach Microsoftu wykrył Tom Warren – do interfejsu forsowanego w przypadku nadchodzących konsol od koncernu z Redmond trafiły elementy które zostały w przyjemny dla oka sposób zaokrąglone. Podobnie sprawa ma wyglądać w przypadku przyszłorocznej aktualizacji Windowsa 10. Zabiegu takiego mogą się doczekać niektóre pola wyboru w menu Ustawienia oraz menu kontekstowe dostępne pod prawym przyciskiem myszy. Może być to zapowiedź dalszych zmian w „okienkach”. Osobiście liczę na to, że zaokrąglonych krawędzi doczeka się Menu Start, Menedżer plików czy okna aplikacji. Apple postawiło na taki zabieg w przypadku macOS Big Sur, więc dlaczego podobny zabieg miałby nie wyjść na dobre Windowsowi? Nie da się ukryć, że obecny interfejs systemu Windows mocno trąci już myszką, a wspomniane zmiany dodały by mu lekkości.

Mam nadzieję, że już wkrótce dowiemy się więcej w kwestii nadchodzących zmian w systemie Windows 10. Być może rąbka tajemnicy uchyli sam Microsoft udostępniając zmiany osobom, których urządzenia należą do programu Windows Insider? Czekam z niecierpliwością!

Źródło: Tom Warren

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS