windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Narzędzia Windows 10

Nowy Chrome już jest! Ciekawe nowości dostępne!

Chrome to niekwestionowany lider rynku przeglądarek internetowych. Google musi jednak nieustannie dbać o rozwój tego narzędzia ze względu na coraz mocniejszą, rynkową pozycję Edge od Microsoftu. Wdrażana jest właśnie kolejna aktualizacja wspomnianego narzędzia, która wnosi do jego funkcjonowania ważne i przydatne nowości!

Grupowanie kart to hit, ale nie jedyna, przydatna nowość!

Najważniejszą zmianą w Chrome 85 jest funkcja grupowania kart. To bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które dużo pracują z przeglądarką od Google. Takie samodzielnie utworzone grupy można później łatwo zamknąć, przypisać im kolory i szybko otworzyć w nowym oknie. Jeśli więc do tej pory przytłaczał nas czasem bałagan w otwartych przez nas kartach – możemy odetchnąć z ulgą. Aby pogrupować otwarte karty wystarczy użyć prawego przycisku myszy na górnej zakładce karty i wybrać opcję Dodaj kartę do nowej grupy. Podobno same karty w Chrome 85 mają także ładować się minimalnie szybciej! Ponadto nowości doczekają się wkrótce użytkownicy mobilnego Chrome. Google wprowadzi udoskonalenia i poprawki w przypadku tej wersji przeglądarki. Mają one przełożyć się na ograniczenie zużycia baterii, oszczędność pamięci i lepszą wydajność. Owa funkcja ma nosić nazwę Tab Throtling i ma zostać udostępniona właścicielom smartfonów jeszcze przed premierą Androida 11 (którego spodziewamy się w drugiej połowie września).

Jako, że Chrome jest na co dzień, bardzo cieszą mnie wprowadzane przez Google zmiany. A jakie Wy macie oczekiwania odnośnie przeglądarki z Mountain View? Może są kwestie, które nadal Was w niej denerwują? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach!

Źródło: Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS