windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Bezpieczeństwo Ciekawostki Microsoft

Microsoft Defender dla Androida już jest! Sprawdź czy z niego skorzystasz!

Microsoft Defender to podstawowa – w przypadku systemu Windows 10 – forma zabezpieczenia naszych urządzeń przed wirusami i atakami z zewnątrz. Korzystam z tego rozwiązania na co dzień i muszę przyznać, że sprawdza się świetnie. Od dłuższego czasu mówiło się o ekspansji koncernu z Redmond z tym rozwiązaniem w kierunku innych platform. Dziś aplikacja trafiła do Sklepu Play. Czy skorzystają z niej wszyscy użytkownicy Androida?

Microsoft Defender dla Androida nie dla wszystkich!

Niestety, aby skorzystać z aplikacji Microsoft Defender w przypadku smartfonów i tabletów pracujących w oparciu o Androida, konieczne jest posiadanie subskrypcji Microsoft 365 E5. Stanowisko koncernu z Redmond wygląda natomiast następująco:

Ta aplikacja nie jest bezpłatna. Jest ona przeznaczona tylko dla użytkowników biznesowych/przedsiębiorstw, którzy mają przypisaną ważną licencję Microsoft 365 E5. Microsoft Defender Advanced Threat Protection (ATP) pomaga użytkownikom biznesowym pozostać chronionymi przed zagrożeniami cybernetycznymi, takimi jak złośliwe aplikacje, niebezpieczne witryny internetowe, które mogą próbować ukraść im informacje. Jest to również platforma, która umożliwia zespołom operacyjnym ds. bezpieczeństwa zapobieganie, wykrywanie i badanie incydentów związanych z bezpieczeństwem cybernetycznym w przedsiębiorstwie.

Trudno w tej chwili powiedzieć, czy z czasem Microsoft Defender zostanie udostępniony wszystkim użytkownikom Androida. Na pewno byłby ciekawą alternatywą dla zasypanych reklamami antywirusów pokroju chociażby Avasta. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na dalszy rozwój wydarzeń.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS