windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Plotki/przecieki Urzadzenia Windows 10 Xiaomi

Świetna nowość od Xiaomi w drodze! Lepsza synchronizacja PC i smartfona?

Microsoft i Samsung mocno współpracują nad rozwojem aplikacji Twój telefon, która ma usprawnić pracę na linii komputer – smartfon. Efektem tych prac jest możliwość wysyłania SMS-ów, nawiązywania połączeń czy uruchamiania aplikacji Androida w systemie Windows. Tych osiągnięć wspomnianym gigantom pozazdrościło Xiaomi, które pracuje właśnie nad podobnym rozwiązaniem, znanym pod nazwą Device Control.

Device Control świetnym składnikiem MIUI 12?

Na razie wieści związane z nowością od Xiaomi nie są zbyt sprecyzowane. Wiadomo, że Device Control ma zaoferować użytkownikom smartfonów Xiaomi analogiczne możliwości, jak apka Twój telefon. Trochę to dla mnie niezrozumiałe, bo przecież rozwiązanie od koncernu z Redmond ma według zamysłu współpracować z wszystkimi urządzeniami pracującymi pod kontrolą Androida. Być może jednak Xiaomi chce postawić na autorskie rozwiązanie, dla ograniczonego grona urządzeń, które będzie jeszcze bardziej dopracowane, niż owoc współpracy Microsoftu i Samsunga. Jestem ciekaw w jakim kierunku będzie rozwijała się funkcja Device Control. Być może gigant z Państwa Środka będzie za jej pośrednictwem wyznaczał nowe trendy w kwestii synchronizacji danych między Windowsem, a Androidem.

Na tę chwilę Xiaomi dopiero testuje takie rozwiązanie u siebie, w wewnętrznym kręgu testerów. Jest ono ograniczone do dwóch urządzeń: smartfonu Mi 10 Ultra oraz komputera Mi Notebook Pro 15 (2020). Możemy się jednak spodziewać, że z czasem testy rozszerzone zostaną na kolejne produkty giganta. Jestem ciekaw ich efektów!

Źródło: XDA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS