windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android iOS Narzędzia

Przełomowe zmiany w mobilnym Firefox!

Firefox to świetna przeglądarka internetowa, która jednak straciła sporo na znaczeniu przez umacniające się na rynku konkurencyjne rozwiązania w postaci Chrome i Edge. Twórcy Firefoxa nie zamierzają jednak składać broni i wdrażają dużą aktualizację dla mobilnej wersji narzędzia wprowadzającą kilka naprawdę ciekawych nowości! Przyjrzyjmy się im nieco bliżej.

Ważne nowości w mobilnym wydaniu Firefoxa!

Przede wszystkim trzeba wspomnieć o tym, że pasek adresu powędrował na dolną krawędź ekranu. To ogromne udogodnienie w czasach, w których przekątne ekranów smartfonów rosną do kuriozalnych rozmiarów. Takie rozwiązanie ma nam pomóc w obsłudze przeglądarki i umożliwić wygodne wpisywanie adresów stron za pomocą kciuka.Ciekawą nowością jest funkcja o nazwie Kolekcje. Pozwala bowiem zapisywać i organizować strony internetowe do późniejszych odwiedzin. Obojętnie nie można przejść także obok funkcji picture-in-picture, której do tej pory brakowało w mobilnym Firefox, a na której udostępnienie czekali z niecierpliwością użytkownicy. Oczywiście wspomniane nowości nie sprawią, że Firefox zdobędzie tytuł najpopularniejszej i najlepszej przeglądarki mobilnej. Mogą jednak przynajmniej na jakiś czas zablokować odpływ użytkowników „Liska” do konkurencyjnych przeglądarek od których ostatnimi czasy mocno on odstawał pod wieloma względami.

A jak Wam podobają się nowości w mobilnej wersji przeglądarki Firefox? Mnie z pewnością nie przekonają do powrotu do tego narzędzia, jednak uważam, że jak najbardziej są krokiem w dobrym kierunku. Oby popularnej niegdyś przeglądarce udało się choć trochę odbudować rynkową pozycję!

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS