windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki E-commerce

Radykalne zmiany na OLX! Serwis chce być jak Allegro?

OLX to najpopularniejszy serwis w Polsce związany z ogłoszeniami lokalnymi. Ostatnio jednak Allegro próbuje podbierać mu użytkowników i takie działania muszą się spotkać z reakcją ze strony właścicieli serwisu. Już wkrótce na OLX czekają nas poważne zmiany, a my właśnie poznaliśmy konkretne informacje związane z jedną z nich – być może najciekawszą.

OLX wkrótce z płatnościami online!

Popularny serwis zamierza ułatwić nam przeprowadzanie transakcji wdrażając płatności online. Dzięki nim sprzedawanie na odległość ma być bezpieczniejsze – do tej pory bowiem musieliśmy liczyć w takich sytuacjach na to, że kupujący nie nabije nas w butelkę i uczciwie dokona płatności. Od 9 września 2020 roku wchodzi w życie nowy regulamin serwisu, który u podstaw zmieni zasady działania OLX. Od wtedy za przedmiot będziemy mogli zapłacić online, a sprzedający będzie mógł przesłać nam go bezpieczną przesyłką kurierską. Brzmi nieźle, prawda? Zamówienie nadawane będzie za pośrednictwem funkcji Przesyłki OLX, realizowanej przez wybranego przewoźnika, spośród opcji dostępnych w Sendit. Sprzedający natomiast będzie miał 72 godziny na to, by wysłać do nas zakupiony przez nas towar. Zmiany czekają także sekcję „Praca”. Aplikowanie na ogłoszenia o pracę będzie możliwe za pomocą utworzonego „Profilu kandydata”. Będzie to wewnętrzne rozwiązanie serwisu, w którym uzupełnimy nasze dane związane z wcześniejszą karierą zawodową. Dzięki temu zabiegowi uzyskiwać będziemy również spersonalizowane rekomendacje ogłoszeń o pracę – zgodne z naszym profilem.

Jak podobają się Wam nadchodzące nowości na OLX? Moim zdaniem są one bardzo korzystne. Widać, że serwis coraz poważniej traktuje rywalizację z Allegro na polskim rynku. Oby tak dalej! Kto wie, jakie ciekawe nowości trafią na OLX jeszcze w niedalekiej przyszłości?

Źródło: OLX

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS