windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki

Kolejny przekręt w sieci! Tym razem metodą „na InPost”!

Cyberprzestępcy imają się coraz ciekawszych sposobów na zdobycie naszych prywatnych danych i w skutek tego obrobienia naszych kont z oszczędności. Mieliśmy już przekręty metodami „na Allegro” czy „na Netflixa”. Kwestią czasu było więc, by cyberprzestępcy wzięli na celownik osoby korzystające z usług InPost. Na co musimy uważać, aby w najbliższym czasie nie paść ofiarą przekrętu?

Hakerzy chcą dostępu do naszej karty płatniczej!

CERT Polska informuje, że cyberprzestępcy chcą wyłudzić od osób korzystających z usług InPost dane ich kart płatniczych – celem wykradzenia z nich środków. Powstał nawet specjalny serwis internetowy, mający na celu umożliwienie prowadzenia takiego procederu – inpost-serwisinternetowy.com. Musicie więc zwracać uwagę na to, czy nie otrzymacie maila bądź SMS-a przekierowującego do tej strony. W serwisie bowiem proszeni jesteśmy o uiszczenie opłaty za koszty nowej dostawy – w wysokości 5 złotych, a następnie o podanie danych naszej karty. To pułapka, dzięki której oszuści zdobędą jej dane i będą mogli wyprowadzić z naszego konta pieniądze. Co ciekawe, strona prosi nas o podanie PIN-u do naszej karty. Już samo takie zapytanie powinno zapalić w naszych głowach czerwone lampki – przecież żadna szanujący się serwis nie będzie chciał wyciągnąć od nas tak poufnych danych!

Dlatego apeluję do Was – uważajcie na tego typu wiadomości! Co ciekawe, takie oszustwa praktykowane są od lat i nagłaśniane w mediach. Zawsze znajdzie się jednak jakaś grupa osób, które połkną haczyk. Mam nadzieję, że Wy nie dacie się wkręcić w takie nieczyste zagrywki cyberprzestępców.

Źródło: CERT Polska

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS