windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google Narzędzia

Klawiatura Gboard z ważnym usprawnieniem! Obsługa motywów wygodna jak nigdy?

Wygodna w obsłudze klawiatura ekranowa to podstawa w przypadku smartfonów pracujących pod kontrolą Androida. Często jednak również ważną rolę przy jej wyborze odgrywają dla nas względy estetyczne. Mój wybór w tej kwestii padł na Gboard i tym bardziej cieszy mnie fakt, że do tej klawiatury serwowanej nam przez koncern Google zmierza właśnie bardzo ważne usprawnienie, które ucieszy wielu z nas!

Klawiatura Gboard z drobną, lecz niezwykle przydatną nowością!

Do tej pory motyw klawiatury Gboard zmienialiśmy w ustawieniach tej aplikacji. Muszę przyznać, że rzadko korzystałem z tej funkcji, ponieważ nie jestem fanem kolorowych, krzykliwie prezentujących się elementów interfejsu smartfona. Zaglądałem do ustawień zazwyczaj po zmianie smartfona żeby ustawić w Gboard ciemny motyw klawiatury. Teraz jednak takie działania nie będą już konieczne. Google bowiem wprowadza do swojej klawiatury drobną ale przydatną nowość. Możliwe będzie ustawienie takiej opcji, by motyw klawiatury dostosowywał się automatycznie do wybranego przez nas motywu systemowego (jasny/ciemny). To przydatne rozwiązanie dzięki któremu nie będziemy się w przyszłości przeklikiwać niepotrzebnie przez ustawienia tej aplikacji.

Cieszy fakt, że Google mimo pandemii i panującego w związku z nią ograniczenia mocy przerobowych intensywnie rozwija swoje aplikacje i usługi. Mam nadzieję, że ten pozytywny trend będzie kontynuowany. Czekam z niecierpliwością na kolejne usprawnienia w Gboard i nie tylko!

Źródło: 9to5Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS