windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności macOS Social Media Windows 10

Messenger dla Windows 10 i macOS z rewelacyjną funkcją!

Messenger w przypadku komputerów – pracujących pod kontrolą Windowsa 10, jak i macOS – nie był do tej pory aplikacją tak dobrą i praktyczną, jak odsłona dedykowana urządzeniom mobilnym. Najwyraźniej Facebook to zauważył i pracuje właśnie nad nową funkcją, którą wkrótce udostępni właścicielom komputerów. Dzięki niej korzystanie z Messengera ma być o wiele wygodniejsze!

Źródło: Aggiornamenti Lumia

Jak działa czat w nowym oknie w desktopowym Messengerze?

Już wkrótce Messenger dla Windows i macOS pozwoli nam na otwieranie konwersacji w nowym oknie. To bardzo wygodne rozwiązanie, które zwiększy naszą produktywność pozwalając skupić się na wybranej przez nas konwersacji. Koniec z rozpraszającymi nas informacjami pojawiającymi się w oknie Messengera? I dobrze! Skorzystanie z nowej funkcji jest banalnie proste. Jak widzimy na powyższej animacji, klikamy w ikonę kontaktu i wybieramy opcję Czat w nowym oknie. Oczywiście w tej chwili wspomniana nowość nie jest jeszcze dostępna w stabilnej wersji komunikatora – tu pojawi się najpewniej dopiero za kilka tygodni. Każdy może ją jednak sprawdzić z poziomu wersji beta aplikacji – dostępnej publicznie chociażby w Sklepie Microsoft. Po jej pobraniu nie trzeba nic przestawiać w ustawieniach – po prostu możemy się zabrać za testowanie tej nowości.

Owo drobne usprawnienie zdecydowanie ułatwia panowanie nad wieloma rozmowami prowadzonymi jednocześnie. Sprawdziłem je osobiście i muszę przyznać, że ta funkcja przypadła mi do gustu. A jak Wam się podoba? Zapraszam do dyskusji w sekcji komentarzy.

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS