windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Plotki/przecieki Urzadzenia

Taki będzie Pixel 5! Rendery i specyfikacja w sieci!

Całkiem niedawno koncern Google zaprezentował nam smartfon Pixel 4a, który może być prawdziwym hitem wśród smartfonów ze średniej półki cenowej dzięki przyzwoitej specyfikacji, dobrej relacji ceny do jakości, ponadprzeciętnym możliwościom fotograficznym czy długiemu okresowi wsparcia. Tymczasem wielkimi krokami zbliża się dzień premiery wyżej pozycjonowanego urządzenia – smartfonu Pixel 5. Wiemy już na jego temat coraz więcej!

Pixel 5 będzie świetny – choć do topowych flagowców mu daleko!

Kilkanaście dni temu Google zaskoczyło nas informacją o zakończeniu procesu produkcji smartfonu Pixel 4. Najwyraźniej ubiegłoroczny flagowiec nie sprzedawał się tak dobrze, jak jego słynny poprzednik – Pixel 3 i 3 XL. Koncern z Mountain View ma więc ciężki orzech do zgryzienia – musi uczynić Pixela 5 naprawdę świetnym urządzeniem, spełniającym oczekiwania najbardziej wymagającej klienteli. Jak się okazuje – są na to spore szanse. Nowość od Google została właśnie ujawniona na pierwszych renderach i może się podobać. Nie ma tu przesadnych błysków i wodotrysków. Pixel 5 zapowiada się na solidnego, nie przekombinowanego smartfona z podwójnym obiektywem głównym, czytnikiem linii papilarnych na „pleckach” (to moim zdaniem ogromny plus) oraz oczkiem kamery do selfie na przednim panelu.

Wiemy także, że nowość z Mountain View będzie stosunkowo kompaktowym smartfonem. Producent postawi na wyświetlacz o przekątnej 6,1″, rozdzielczości QHD+ oraz odświeżaniu 90 Hz. Ponadto możemy liczyć na obecność średniopółkowego procesora Snapdragon 765G zasilanego baterią o pojemności 3080 mAh. Pamięci operacyjnej i na dane także nie powinno nam zabraknąć, choć nie poznaliśmy jeszcze w tej kwestii konkretnych liczb. Niektórzy z Was będą zapewne przecierać oczy ze zdumienia czytając o tym, na jaki procesor postawi Google. Powinniśmy jednak pamiętać, że oprogramowanie dla smartfonów Pixel jest z reguły świetnie zoptymalizowane. Zastosowanie jednostki ze średniej półki cenowej może być podyktowane chęcią obniżenia ostatecznej ceny smartfona Pixel 5.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać na premierę nowego Pixela, która zapewne będzie połączona z prezentacją Androida 11. Mam nadzieję, że nie zostanie ona opóźniona. Podobno konferencja jest planowana na 30 września. Czy Google zaprezentuje nam smartfona ciekawszego od nadchodzącego iPhone 12? Przekonamy się już wkrótce!

Źródło: OnLeaks

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS