windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Social Media

Nie lubisz nowego Facebooka? No to masz problem!

Chyba nie ma wśród nas osoby, która nie korzystała by na co dzień z Facebooka. Serwis już jakiś czas temu doczekał się dość poważnych zmian wizualnych w przypadku klienckiej aplikacji mobilnej oraz Messengera. Poprawki w wersji desktopowej były natomiast testowane od dłuższego czasu. Nie wszystkim przypadły one do gustu. Jeśli znajdujecie się w gronie zawiedzionych, to nie mamy dobrych wieści – już wkrótce stary wygląd serwisu zostanie całkowicie wyłączony!

Nowy interfejs desktopowego Facebooka startuje od września!

Facebook został przez developerów społecznościowego giganta kompletnie przeprojektowany. Graficy postawili na obłe kształty. Zamysłem takiego zabiegu było upodobnienie desktopowej wersji serwisu do aplikacji mobilnych po to, byśmy nie gubili się w jego interfejsie oraz w ogromie dostępnych funkcji. Nowa wersja serwisu wdrażana jest na globalną skalę od maja. Do tej pory jednak możliwe było dalsze korzystanie ze starego interfejsu, a między wersjami strony przełączaliśmy się za pośrednictwem specjalnego suwaka. Od września natomiast korzystanie z nowego interfejsu będzie obowiązkowe. A przecież ma on całkiem pokaźne grono przeciwników, którym nowy Facebook po prostu się nie podoba!

No cóż – pozostaje nam zaakceptować zmiany, które chce nam zaserwować społecznościowy gigant. Do każdych poprawek wizualnych można się przyzwyczaić – niezależnie od tego, czy są korzystne, czy uciążliwe. Miejmy nadzieję, że w przypadku Facebooka do tych dość radykalnych zmian przyzwyczaimy się bardzo szybko!

Źródło: Facebook

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS