windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Oppo Plotki/przecieki

Rewolucyjny zoom już wkrótce? Hybrydowa technologia w drodze!

Smartfony coraz częściej zastępują nam kompaktowe aparaty fotograficzne. Co prawda zdjęcia wykonane za ich pośrednictwem jeszcze długo nie dogonią efektów pracy z zaawansowanymi lustrzankami, jednak producenci prześcigają się we wdrażaniu rewolucyjnych rozwiązań. Nad jednym z nich intensywnie pracuje OPPO. Koncern chce nam pokazać, że zoom w mobilnych aparatach może być bezstratny!

OPPO pracuje nad rewolucyjnym rozwiązaniem!

Nowy typ zoomu od OPPO ma pracować w oparciu o 7-elementowy obiektyw. Owe soczewki podzielone zostały na trzy grupy i współpracują ze sobą w celu regulacji ostrości. Tak zaprojektowany moduł fotograficzny charakteryzuje ogniskowa od 85 mm do 135 mm, będąca efekem elastycznego ruchu dwóch grup soczewek. Korzystając z przysłony f/3,3 i f/4,3, wspomniane grupy są w stanie w pełni wykorzystać potencjał obiektywów. Moduł miałby też wykorzystywać przetwornik o maksymalnej mocy wyjściowej 32 MP, wspierający technologię Fusion. OPPO zaznacza, że nowe rozwiązanie zostało opracowane z myślą o potrzebie stopniowego powiększania na większych odległościach. Ma ono dość poważnie poprawiać jakość owego zoomu, zapewniając fotografującym stabilne i ostre obrazy

Jestem ciekaw, jak prezentowane rozwiązanie sprawdzi się w praktyce. Być może koncern z Chin pokusi się o zastosowanie go w przypadku kolejnej generacji flagowca Find. Możliwe też, że trafi na pokład średniopółkowej serii Reno. Trzymam kciuki, byśmy efekty prac poznali jak najszybciej!

Źródło: Gizmochina

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS