windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Microsoft Narzędzia

SwiftKey z ważną nowością! Nawigacja jeszcze wygodniejsza?

SwiftKey to obok Gboard jedna z najpopularniejszych, wirtualnych klawiatur dedykowanych naszym smartfonom. Jednocześnie to własność Microsoftu, który stara się nieustannie rozwijać ten nabyty za niemałe pieniądze produkt. Do aplikacji trafiła właśnie bardzo ważna nowość, która pozwoli na jeszcze wygodniejszą nawigację m.in. po polach tekstowych.

SwiftKey z wygodniejszym sterowaniem kursorem!

Dobra nawigacja po polu tekstowym to kluczowa kwestia dla wielu osób tworzących sporo wiadomości oraz innych tekstów za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Wie o tym koncern Google, wie o tym Apple. Teraz natomiast najwyraźniej przekonał się o tym Microsoft, który w swojej klawiaturze SwiftKey wprowadza właśnie funkcję gładzika, mającą pomóc w przemieszczaniu kursora po polu tekstowym. Wystarczy – jak u konkurencji – przytrzymać spację i przesuwać palcem w lewo, bądź w prawo. Obecnie funkcja znajduje się w fazie otwartych testów i jest dostępna w wersji beta (7.6.2.4). W każdej chwili możecie dołączyć do grona testerów aplikacji, ale musicie pamiętać, że oprogramowanie w wydaniu beta może zawierać błędy i różne niedociągnięcia, negatywnie wpływające na komfort pracy.

Jeśli zdecydowaliście się na testy – dajcie znać jak nowa funkcja sprawuje się w praktyce. Ja w kwestii wyboru klawiatury zdecydowanie preferuję Gboard. A jakich funkcji brakuje Wam na co dzień w przypadku wybranych przez Was metod wprowadzania tekstu? Zapraszam do dyskusji w komentarzach!

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS