windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Windows 10

Windows 10 20H2 – jakie nowości za nieco ponad miesiąc?

Kolejna, spora aktualizacja systemu Windows 10 zbliża się wielkimi krokami. Koncern z Redmond tym razem postawi na drobne, ale dość ważne zmiany, które częściowo przyczynią się do odmłodzenia popularnej „dziesiątki”. Postanowiłem przygotować dla Was krótkie zestawienie wszystkich najważniejszych usprawnień, które trafią na nasze komputery wraz z Windows 10 20H2. Gotowi? No to zaczynajmy!

Windows 10 20H2 – na takie nowości postawi Microsoft!

Przede wszystkim Windows 10 20H2 to mocno odświeżone Menu Start. Microsoft doszedł do wniosku, że wystarczy już kolorowego chaosu. Teraz kafelki będą miały przezroczyste tło, dzięki czemu będą wyglądały bardziej elegancko w odniesieniu do aktualnie wybranego przez nas motywu systemowego. Udało mi się włączyć tą funkcję na moim komputerze jeszcze przedpremierowo i muszę przyznać, że odświeżone w taki sposób Menu Start prezentuje się naprawdę nieźle!

Ponadto doczekamy się wygodniejszego przełączania między kartami otwartymi w przeglądarce Edge. Po zainstalowaniu owego pakietu poprawek będziemy mogli przeskakiwać między nimi w widoku aplikacji skrytym pod kombinacją klawiszy [ALT]+[TAB]. To z pewnością jeden z najczęściej wykorzystywanych skrótów klawiszowych w systemie Windows. Co ciekawe, będzie możliwe ustalenie, chcemy widzieć wszystkie karty, kilka ostatnich – czy też nie chcieć widzieć ich wcale i zostawić wszystko po staremu.

Windows 10 20H2 to także definitywny koniec starszej wersji przeglądarki Edge znanej jako Projekt Spartan. Już dość dawno temu zastąpiła ją w systemie odsłona oparta na silniku Chromium. Teraz będzie ona domyślną wersją Edge sugerowaną użytkownikom. „Staroć” natomiast zostanie definitywnie wyłączony w systemie po to, by fani owego rozwiązania już z niego dłużej nie korzystali.

Jesienna aktualizacja przyniesie nam także kilka pomniejszych zmian i poprawek. Wystarczy wspomnieć o tym, że informacje o systemie zostaną przeniesione z Panelu Sterowania do menu Ustawienia, gdzie otrzymają swoją zakładkę. Udoskonalona zostanie także funkcja Skupienie – nie będzie nas już spamowała powiadomieniami o zdarzeniach, które miały miejsce w czasie, w którym była włączona. W bardziej intuicyjny sposób będą wyświetlane także powiadomienia – Microsoft pokusił się o umieszczenie na nich krzyżyka, dzięki czemu wygodniej odrzucimy te, które nas nie interesują.

Ponadto system doczeka się wielu łatek bezpieczeństwa i drobnych poprawek, które usprawnią jego działanie. Wiadomo już, że Windows 10 20H2 jest już dostarczany partnerom biznesowym Microsoftu. Start jego oficjalnej dystrybucji jest natomiast przewidziany na przełom września i października. Oby nie doszło w tej kwestii do żadnych, poważniejszych opóźnień!

Źródło: Windows Insider

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS