windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Bezpieczeństwo Ciekawostki Google

Popularna usługa chmury z poważną luką! Sprawdź czy jesteś narażony na atak!

W ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na przechowywanie zarówno prywatnych, jak i służbowych danych w chmurach. Jest to wygodne rozwiązanie, które budzi zaufanie i które umożliwia nam praktyczny dostęp do plików w każdej sytuacji. Jak się jednak okazuje, nawet najbardziej sprawdzone rozwiązania nie mogą zagwarantować nam 100% bezpieczeństwa. Ważna luka została bowiem wykryta właśnie w Dysku Google i to z jej powodu nasze prywatne pliki są poważnie zagrożone!

Dysk Google z poważną luką bezpieczeństwa!

Popularny szczególnie wśród użytkowników Androida Dysk Google zmaga się z bardzo groźną luką bezpieczeństwa. Może on bowiem zostać wykorzystany może zostać wykorzystany przez hakerów, którzy za jego pomocą mogą wymusić instalację złośliwego oprogramowania. Owa luka wykryta została w przypadku funkcji Zarządzaj wersjami dysku. Dzięki błędowi ma być możliwa podmiana pliku przechowywanego na naszym Dysku Google na złośliwe oprogramowanie. Co gorsza, chmura nie sprawdza, czy podmieniony plik jest tego samego typu, ani nawet nie egzekwuje tego samego rozszerzenia. Podobno Google wie już o problemie i pracuje nad jego rozwiązaniem. Szkoda, że dopiero teraz. Moim zdaniem koncern z Mountain View powinien dość poważnie zabrać się za poprawę systemu zabezpieczeń w przypadku swojej chmury. Jest ona bowiem często wykorzystywana nie tylko do przechowywania zdjęć i prostych, domowych dokumentów, ale i coraz chętniej korzystają z niej firmy.

Mam nadzieję, że Google sprawnie wprowadzi stosowne poprawki w przypadku swojej usługi i szybko zażegna zagrożenia. Do tego momentu warto zachować ostrożność i nie pobierać niepotrzebnych plików z naszych dysków, a dokumenty edytować on-line, dopóki koncern z Mountain View nie ogłosi, że luka została załatana przez programistów.

Źródło: Engadget

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS