windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Microsoft Windows 10

Aplikacje Androida i Windows? Nowość już dostępna!

Aplikacja Twój telefon to ogromne udogodnienie ułatwiające współpracę na linii komputer-smartfon. Korzystam z niej na co dzień i nie wyobrażam już sobie innego sposobu na wygodną wymianę danych pomiędzy pecetem, a urządzeniem mobilnym. Narzędzie pozwala na m.in. wysyłanie wiadomości, odbieranie połączeń czy pobieranie zdjęć wykonanych za pośrednictwem smartfona. Teraz pozwoli na jeszcze więcej!

Twój telefon z nową funkcją! Uruchom aplikacje Androida!

Pamiętacie jak kiedyś w Redmond chciano uruchamiać aplikacje Androida w systemie Windows? Teraz to marzenie zaczyna się ziszczać. Co prawda nie chodzi tu o implementację środowiska Androida w systemie z Redmond, ale o możliwość uruchamiania aplikacji ze smartfona na komputerze. Całkiem niedawno widzieliśmy przedsmak tej funkcji podczas prezentacji Samsunga Galaxy Note 20. Teraz trafia ona do pierwszych użytkowników Windowsa oraz smartfonów Samsung. Aplikacje możemy otwierać w oknach i korzystać z nich za pośrednictwem myszy i klawiatury. Tak naprawdę uruchamiane są one jednak na pokładzie naszych urządzeń mobilnych, a obraz streamowany jest przez połączenie sieciowe na ekran naszego komputera. Przydatne rozwiązanie, gdy np. ładujemy smartfona w drugim pokoju, a chcemy przejrzeć Instagrama.

Nie wszystkie aplikacje są kompatybilne z takim trybem pracy. Nie wiadomo też jak szeroka będzie lista urządzeń, które otrzymają dostęp do nowej funkcji. Pozostaje nam czekać na jakieś oficjalnie informacje w tej kwestii.

Dajcie koniecznie znać, czy dostępna jest już u Was!

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS