windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Ciekawostki Google

Asystent Google ze zmianami! Ma być poręczniej?

Asystent Google wpisał się już na stałe w naszą codzienność – mimo, że jeszcze kilka lat temu nie marzyliśmy nawet o jego dostępności nad Wisłą. Koncern z Mountain View stale dąży do udoskonalania tego rozwiązania – nie tylko pod względem funkcjonalnym, ale i wizualnym. Najnowsze zmiany w tej drugiej kwestii właśnie są wdrażane u pierwszych użytkowników. Jakich nowości możemy się spodziewać?

Kompaktowy Asystent to lepszy Asystent?

Google tym razem stawia na zmiany wizualne. W Mountain View ktoś doszedł bowiem do wniosku, że Asystenta warto byłoby nieco odchudzić. Po aktualizacji więc, nie będzie on zajmował tyle miejsca na ekranie, a wyniki wyszukiwania nie będą wyświetlane w trybie pełnoekranowym. Taki odświeżony, zwarty interfejs prezentuje się nieźle. Nie zabrakło także innych, nowych funkcji. Najważniejsza, to możliwość sprawdzenia poprzednich aktywności związanych z Asystentem Google. Odpowiednia ikona odpowiedzialna za tą funkcję wyświetlana jest po lewej stronie, gdy uruchomimy Asystenta. Powiększeniu uległo także nasze zdjęcie profilowe, co ma poprawić jego czytelność szczególnie wtedy, gdy korzystamy z ciemnego motywu systemowego.

Tradycyjnie dla Google, nowa wersja Asystenta będzie rozsyłana na nasze urządzenia falami. Dlatego niektórzy z nas otrzymają do niego dostęp na dniach, a inni za tydzień, bądź nawet dwa. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać!

Źródło: 9to5Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS