windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Google Huawei Urzadzenia

Huawei oficjalnie o problemach z licencją Google!

Zaledwie wczoraj wspominałem Wam o problemach Huawei spowodowanych przez wygaśnięcie licencji na korzystanie z usług Google dla wszystkich smartfonów – nawet tych starszych z GMS na pokładzie. Ich właściciele mają prawo się niepokoić. Utrata dostępu do regularnych akutalizacji, usług koncernu z Mountain View czy samego Sklepu Play byłaby katastrofą. Jak do sytuacji odnosi się sam koncern z Państwa Środka?

Huawei uspokaja! Nie zostawi użytkowników na lodzie?

Huawei mocno tonuje emocje użytkowników. Mimo, że wieści o wygaśnięciu wspomnianej licencji wywołały niemałą panikę i emocje, to koncern z Chin nie chce zostawić użytkowników na lodzie. W kwestii dostępu do GMS dla starszych urządzeń stanowisko wygląda następująco:

Użytkownicy urządzeń Huawei starszej generacji, działających w oparciu o Google Mobile Services, mają niezmiennie dostęp do sklepu Google Play, z którego mogą pobierać aplikacje i aktualizacje. Działanie aplikacji bazujących na GMS również pozostaje bez zmian.

Możemy być więc spokojni. Nie utracimy dostępu do Sklepu Play, YouTube czy Gmaila. Nieco gorzej jednak wygląda kwestia przyszłych aktualizacji systemu Android dla smartfonów z – chociażby – linii P20, Mate 20, P30:

Huawei ma dostęp do aktualizacji systemowych i poprawek bezpieczeństwa od Android poprzez Android Open Source Project. Będziemy aktywnie wdrażać nowe aktualizacje oprogramowania, poprawki systemowe i poprawki błędów, zapewniając jednocześnie kompatybilność i ciągłość działania urządzeń.

Nie wiadomo, czy doczekają się one oficjalnej aktualizacji do Androida 11. Na pewno wsparcie stracą modele z rodziny P20. W przypadku dwóch pozostałych, flagowych modeli kwestia jest niejasna. Musimy poczekać na oficjalną listę smartfonów mających szansę na aktualizację do najnowszej wersji Robota.

Huawei ma nikłe szanse na „ułaskawienie” ze strony administracji Stanów Zjednoczonych. Mam nadzieję, że koncern zadba chociaż o interesy użytkowników i nie pozwoli, by ich smartfony zostały odcięte chociażby od aktualizacji bezpieczeństwa.

Źródło: Huawei

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS