windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Google Plotki/przecieki

Google znowu miesza! Konsolidacja komunikatorów w drodze?

Google udowadniało nam niejednokrotnie, że potrafiło z nienacka prezentować nam nowe usługi i jednocześnie równie szybko ubijać inne. Mam tu na myśli głównie komunikatory. Najprawdopodobniej historia znowu się powtórzy. Koncern z Mountain View chce bowiem skonsolidować Meet i Duo i połączyć je w jedno, wielofunkcyjne narzędzie do przeprowadzania rozmów wideo.

Meet i Duo już wkrótce jednym narzędziem?

Z jednej strony po raz kolejny mamy do czynienia z telenowelą związaną ze zmianami w komunikatorach Google. Koncern z Mountain View niejednokrotnie mieszał już w tej sferze do tego stopnia, że zrażał użytkowników do korzystania ze swoich rozwiązań. Tym razem jednak trudno nie dostrzec logiki w działaniach Google. Ze względu na pandemię, która nie odpuszcza, coraz częściej decydujemy się na prowadzenie rozmów wideo – czy to w sprawach prywatnych, czy też służbowych. Koncern z Mountain View dąży więc do tego, byśmy mieli do nich łatwy dostęp w ramach jednej, przejrzystej aplikacji. Co ciekawe – Google otwarcie nie komentuje tych plotek, ale też stanowczo im nie zaprzecza. Podobno Duo nadal jest bardzo ważnym produktem w ofercie koncernu. Możliwe jednak, że coś jest na rzeczy, ponieważ pieczę nad usługami konsumenckimi Google obejmie lada moment Javier Soltero odpowiedzialny obecnie za G Suite.

Będziemy trzymać rękę na pulsie i śledzić dla Was dalszy przebieg zdarzeń wokół komunikatorów Google. Gdy tylko pojawią się jakieś konstruktywne wieści w ich temacie, na pewno będziemy Was informować!

Źródło: 9to5Google

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS