windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Huawei Urzadzenia

Złe wieści dla fanów Huawei! Tego się nie spodziewaliśmy?

Huawei już przez ponad rok zmaga się ze skutkami amerykańskiego bana, który przyczynił się do utraty dostępu do usług Google przez koncern z Państwa Środka. Co prawda Chińczycy nie stracili na tych problemach zbyt wiele, bo w ich ojczyźnie smartfony te nadal sprzedają się nieźle (ale tam usługi Google są zakazane). W Europie i USA jednak sprzedaż smartfonów Huawei spadła w dość odczuwalny sposób. Kto bowiem chciałby korzystać z urządzeń nie oferujących dostępu do Sklepu Play, YouTube czy Google Pay? Jak się okazuje, to nie koniec złych wiadomości dla fanów Huawei!

Starsze smartfony Huawei bez wsparcia i dostępu do GMS?

Jak się okazuje, starsze smartfony Huawei (takie, jak chociażby modele z linii P30 i Mate 20) mogą wkrótce napotkać ogromne problemy z korzystaniem z usług Google. Tymczasowa licencja pozwalająca na pełną obsługę starszych smartfonów Huawei pod względem dostępu do usług Google właśnie dobiegła końca. Co to oznacza dla przeciętnego użytkownika któregoś z takich smartfonów? Najprawdopodobniej żaden spośród starszych produktów Huawei nie otrzyma już aktualizacji do Androida 11. Google musi bowiem certyfikować takie aktualizacje, gdy na pokładzie jest instalowany pakiet aplikacji GMS. Co gorsza – mówi się także o o wiele gorszym scenariuszu. Zgodnie z nim starsze smartfony Huawei (z początku 2019 roku i wcześniejsze) mogą z powodu wygasającej licencji stracić dostęp do usług z Mountain View oraz do Sklepu Play. Taki scenariusz mógłby przekreślić jakiekolwiek szanse na odbudowanie pozycji Huawei na rynku smartfonów – a perspektyw na jakąkolwiek poprawę na razie nie ma.

Pozostaje uzbroić się w cierpliwośc i czekać na oficjalne informacje ze strony koncenru Huawei. Myślę, że w obliczu tego, że licencja wygasła, oraz że producent zostanie teraz zapewne zasypany zapytaniami ze strony użytkowników, nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Źródło: The Washington Post

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS