windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Social Media

Messenger by wszystkim rządzić! Facebook zlikwiduje inne komunikatory?

Mark Zuckerberg trzyma w garści najpopularniejsze serwisy społecznościowe oraz komunikatory. Mam tu na myśli zarówno Facebooka oraz Instagrama, jak i WhatsApp, Messengera czy Instagram Direct. Te dwa ostatnie zostały właśnie przez giganta połączone. Co to oznacza dla użytkowników wspomnianych serwisów? Postaram się Wam to wyjaśnić poniżej.

Messenger wchłania Instagram Direct!

Do tej pory posiadając konto w serwisie Instagram, kontakowaliśmy się z innymi użytkownikami tego serwisu za pośrednictwem Instagram Direct. To prosty komunikator służący głównie wymianie wiadomości tekstowych. Facebook już jednak jakiś czas temu zapowiedział, że chce dokonać integracji swoich komunikatorów w jedno, potężne narzędzie. Właśnie więc poczynił ku temu pierwszy krok. Instagram Direct bowiem zostało zastąpione przez Messengera, który od teraz będzie nam służył jako narzędzie komunikacji także z osobami, których profile obserwujemy w popularnym serwisie służącym do dzielenia się naszymi zdjęciami. Nie wykluczone, że w mniej, lub bardziej odległej przyszłości podobne działania zostaną podjęte w stosunku do niezwykle popularnego WhatsApp.

Warto zaznaczyć, że na tą chwilę integracja jest opcjonalna. Jeżeli więc z jakiegoś względu nie chcecie korzystać z Messengera w Instagramie, możecie odmówić i cieszyć się nadal starym sposobem komunikacji (czyli wiadomościami Direct). Nie wiadomo jak długo jednak Facebook będzie chciał podtrzymywać przy życiu tego trupa.

Źródło: The Verge

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS