windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Urzadzenia ZTE

Aparat pod ekranem stanie się codziennością? Kolejny producent stawia na to rozwiązanie!

Notche, wysuwane moduły aparatu, slidery. Ile to już widzieliśmy sposobów producentów na zaprojektowanie „prawie bezramkowego” smartfona? Najnowszą metodą na osiągnięcie tego celu ma być montowanie aparatu pod ekranem urządzenia. Problem w tym, że takiemu rozwiązaniu daleko do doskonałości. Zdjęcia wykonywane przy pomocy takich aparatów mocno odbiegają pod względem jakości od „tradycyjnych” aparatów do selfie. Czy ZTE znajdzie receptę na ten problem?

ZTE Axon 20 ma rozwiązać problem notcha? Jestem ciekaw w jaki sposób!

Koncern chce wywołać prawdziwą rewolucję modelem Axon 20. Zostanie on wyposażony w kamerę o rozdzielczości 32 MP umieszczoną pod ekranem. Problem w tym, że ZTE nie zdradza jeszcze informacji odnośnie tego, jaką jakość zdjęć zaoferuje ów moduł. Obawiam się, że jeśli nie będą go wspierały odpowienie algorytmy sztucznej inteligencji, to zdjęcia wykonywane za jego pośrednictwem mogą być bardzo miernej jakości.

ZTE Axon 20 wyposażony zostanie w pokaźnych rozmiarów ekran o przekątnej 6,92″ i rozdzielczości 2460 x 1080 pikseli. Jego sercem będzie wydajny procesor Snapdragon 765G wspierany przez odpowiednio 6/64 GB, 8/128 GB bądź 12/256 GB wbudowanej pamięci. Ponadto możemy na zestaw czterech aparatów – główny 64MP, szeroki kąt 8MP oraz dwa dodatkowe obiektywy po 2MP każdy.

Cieszy fakt, że coraz więcej mamy na rynku smartfonów-eksperymentów, oferujących frontową kamerkę umieszczoną pod ekranem. Takie urządzenia są potrzebne, bo dzięki staraniom producentów technologia odpowiedzialna za osadzanie frontowej kamerki w taki sposób będzie się rozwijała i być może za kilkanaście miesięcy obiektyw umieszczony pod ekranem będzie dla nas chlebem powszednim!

Źródło: TENAA

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS