windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualizacje Aktualności Android Plotki/przecieki Samsung

Nie tylko flagowce? Kolejne smartfony Samsung z szansą na wydłużone wsparcie!

Samsung kilka dni temu, w trakcie prezentacji kolejnej generacji smartfonów Galaxy Note, zapowiedział wydłużenie wsparcia dla flagowych modeli do trzech lat, co ma przełożyć się na trzy duże aktualizacje Androida dla wszystkich flagowców od serii Galaxy S10 w górę. Jak się jednak okazuje, wydłużonym okresem wsparcia może zostać objęta także całkiem inna grupa urządzeń! Mowa o serii Galaxy A.

Samsung Galaxy A – kolejna seria z wydłużonym wsparciem?

Najnowsze przecieki wskazują na to, że Samsung ma w planach także wydłużenie wsparcia dla części smartfonów z rodziny Galaxy A. Mowa o tych nieco droższych urządzeniach, pokroju Galaxy A70/71 czy Galaxy A50/51. Także w ich przypadku okres wsparcia dużymi aktualizacjami miałby wynieść aż trzy lata. Są to jednak póki co informacje nieoficjalne. O aktualizacji do Androida 11 mogą natomiast niemal na pewno zapomnieć właściciele smartfonów Galaxy z roku modelowego 2018, a więc modeli takich, jak Galaxy S9/S9+, Galaxy Note 9, Galaxy A6 czy A7. Oczywiście udostępnienie trzeciej aktualizacji dla każdego smartfona będzie poprzedzone skrupulatnymi testami, które wskażą czy dany model poradzi sobie z kolejną wersją Androida.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość i czekać do jesieni, do momentu w którym Samsung zaprezentuje Androida 11 z autorską nakładką One UI 3. Wtedy w aplikacji Samsung Members powinna pojawić się lista urządzeń, które objęte zostaną aktualizacją do nowej wersji Robota. Prawdziwy test przed koncernem z Korei jednak dopiero za rok. Wtedy przekonamy się, czy słowa dotyczące aktualizacji Androida nie zostały rzucone na wiatr.

Źródło: Tizenhelp.com

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS