windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Surface Surface Phone

Ważne wieści o Surface Duo! Microsoft pozytywnie zaskoczył?

Premiera Surface Duo już za nami. Z jednej strony jest to świetny, przełomowy smartfon i pierwszy krok Microsoftu by wrócić w chwale na rynek tego typu urządzeń. Z drugiej strony ciągle w naszej głowie rodzi się mnóstwo pytań związanych z tą gorącą nowością z Redmond. Na dwa z nich poznaliśmy dziś odpowiedzi – związane z brakiem NFC na pokładzie tego flagowca oraz z tym, jak długo będzie on wspierany przez twórców Windowsa. Jesteście ciekawi? No to zaczynajmy!

Microsoft wyjaśnia kluczowe kwestie związane z Surface Duo!

Najważniejsze pytanie, które trapiło nas od wczoraj to fakt, iż Microsoft nie zaoferował w przypadku swojego flagowca kosztującego aż 1399 zł modułu NFC. Przecież coraz częściej gości on na pokładzie nawet niskobudżetowych urządzeń, prawda? A same płatności mobilne są coraz bardziej popularne. Microsoft tłumaczy swoją decyzję w dość zaskakujący sposób. W przypadku Surface Duo chciał się bowiem skupić na innych kluczowych dla powstania takiego urządzenia kwestiach. Padły odpowiedzi takie jak:

Surface Duo został stworzony specjalnie z myślą o mobilnej produktywności i daje ludziom nowe sposoby wykonywania złożonych zadań z dala od komputera. Rolą każdej pierwszej generacji jest skupić się na fundamentalnych scenariuszach, które rozwiążą problemy klientów.

Microsoft zamierza wyciągnąć wnoski z uwag klientów odnośnie pierwszej generacji Surface Duo i wziąć je pod uwagę przy projektowaniu jego następcy. Możliwe więc, że już Surface Duo 2 zaoferuje nam dostęp do modułu NFC i wygodnych płatności za pośrednictwem Google Pay.

Ponadto dowiedzieliśmy się, że Surface Duo, startujący z Androidem 10 na pokładzie, otrzyma aż trzyletnie wsparcie producenta obejmujące trzy duże aktualizacje Androida – Androida 11, 12 i 13. Tym samym Microsoft dołącza do grona producentów przez trzy lata wspierających swoje flagowce dużymi aktualizacjami – obok Samsunga oraz Google. Brzmi to naprawdę nieźle!

Mam nadzieję, że Surface Duo mimo nielicznych niedogodności zostanie ciepło przyjęty przez rynek. To naprawdę ciekawy smartfon z potencjałem. Liczę na to, że uda mi się go przetestować.

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS