windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Surface Surface Phone Urzadzenia

Microsoft wraca do gry! Surface Duo oficjalnie!

Długie miesiące Microsoft kazał nam czekać na swój powrót na rynek smartfonów. I oto Surface Duo właśnie zadebiutował oficjalnie. Nie nazwał bym go jednak game changerem i urządzeniem mającym zmienić układ sił na rynku. Mimo wszystko, jest to ciekawy smartfon klasy Premium, którym zainteresują się głównie oddani fani koncernu z Redmond i jego usług.

Surface Duo to świetny smartfon. Nie obyło się jednak bez wad!

Oprócz dwóch ekranów połączonych specjalnymi zawiasami smartfon z Redmond zaoferuje nam dostęp do przestarzałego już procesora Snapdragon 855. Będzie on wspierany przez 6 GB pamięci RAM oraz – w zależności od wersji urządzenia – przez 128 lub 256 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Pamięć nie jest rozszerzalna. Co ciekawe, Surface Duo zostanie wyposażone w pojedynczy aparat główny o rodzielczości 11 MP. To jednak nie powinien być powód do zmartwień. Po pierwsze bowiem – Surface Duo nie ma być multimedialnym kombajnem. Po drugie – zarówno Google jak i Apple udowodnili już, że można wyciskać cuda z pojedynczego obiektywu. Na pokładzie Surface Duo zabraknie NFC(!) i funkcji ładowania indukcyjnego. Ciekawostką ma być natomiast wsparcie dla Surface Pen oraz według Microsoftu – sprawna aktualizacja do Androida 11. Bateria wykorzystana na pokładzie tego smartfona charakteryzować ma się pojemnością 3577 mAh i ładowanem z mocą zaledwie 18W. Na koniec kilka słów poświęcę ekranom. Microsoft postawił na dwie matryce AMOLED o rozdzielczości 1800 x 1350 px i przekątnej 5,6”, wyświetlających pełną przestrzeń barw sRGB oraz DCI-P3. Po rozłożeniu natomiast otrzymujemy przestrzeń roboczą o przekątnej 8,1″. Co ciekawe, Microsoft wraz z Surface Duo zaoferuje specjalny bumper, który założony na smartfona ma chronić jego ekrany przed uszkodzeniem.

Ile za taki sprzęt? Na start 1399 USD. Urządzenie ma trafić do sprzedaży 10 września, na początek w Stanach Zjednoczonych. Liczę jednak na to, że doczekamy się go oficjalnie także w Polsce. Segmentu i rynku raczej nie zawojuje, ale jest dobrym prognostykiem na przyszłość Microsoftu na rynku smartfonów. Skusicie się?

Źródło: Microsoft

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS