windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Google Plotki/przecieki

Google Pixel 5 nie ma przed nami tajemnic? Podsumowujemy co już o nim wiemy!

Całkiem niedawno Google zaprezentowało Pixela 4a, który ma być mocnym uderzeniem koncernu z Mountain View w segmenie smartfonów ze średniej półki cenowej. Nie oszukujmy się jednak – to flagowca od twórców Androida wyczekujemy najbardziej. Będzie on bowiem wyznaczał trendy wśród producentów urządzeń opartych na wspomnianym systemie przez najbliższy rok. Czy Google jest w stanie nas pozytywnie zaskoczyć?

Google Pixel 5 nie będzie typowym flagowcem?

Poprzednicy smartfona Google Pixel 5 cieszyli się zmiennym powodzeniem wśród użytkowników smartfonów. Z jednej strony bowiem mamy niezwykle popularne Pixele 3 i 3 XL, które do dziś cieszą się uznaniem użytkowników, a z drugiej natomiast Pixela 4, którego produkcja została zakończona jeszcze przed premierą następcy (najprawdopodobniej ze względu na słabe wyniki sprzedaży). Czy Pixel 5 będzie rynkowym sukcesem? Przecieki wskazują na to, że nie będzie on typowym flagowcem. Co prawda nie poznaliśmy jeszcze jego przekątnej ekranu, ani szczegółowych parametów aparatów. Wiemy jednak, że Google Pixel 5 pracował będzie w oparciu o procesor Snapdragon 765G. Producent pokusi się także o wyposażenie tego urządzenia w 8 GB pamięci RAM. Obstawiam, że na nasze dane natomiast wygospodarowane zostanie około 256 GB przestrzeni dyskowej. Jesteśmy niemal na 100% pewni, że ekran nowego Pixela zaoferuje odświeżanie na poziomie 120 Hz. Będzie to matryca AMOLED produkcji Samsunga bądź BOE. Całość pracować ma pod kontrolą Androida 11 z gwarancją otrzymania trzech dużych aktualizacji systemu.

Jeśli nie dojdzie do poważniejszych opóźnień ze strony koncernu Google, to Pixela 5 powinniśmy poznać 8 października. Mam nadzieję, że będzie to świetny smartfon wyróżniający się na tle wielu mocnych urządzeń, które zadebiutowały w tym roku, ale zdają się być totalnie bez wyrazu. Pozostaje czekać na kolejne informacje związane z topowym urządzeniem od Google.

Źródło: GSM Arena

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS