windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Apple iOS Plotki/przecieki Urzadzenia

iPhone 12 zdystansuje konkurencję? Apple A14 jest niesamowity!

Apple znane jest z tego, że samodzielnie projektuje procesory dla swoich smartfonów i tabletów (a wkrótce wyda wyposażone w nie komputery). Już zaprezentowany rok temu układ A13 Bionic był prawdziwym majstersztykiem. Tegoroczny natomiast – A14 – ma pozostawić konkurencję daleko w tyle i zaoferować nabywcom produktów Apple wydajność nie z tej ziemi. Co wiemy o nim w tej chwili na podstawie przecieków?

Procesor Apple A14 miażdży wydajnością!

Tegoroczne iPhone’y wyposażone zostaną oczywiście w autorskie procesory Apple A14. Co ciekawe, koncern z Cupertino może nimi „pozamiatać” na rynku zostawiając konkurencję daleko w tyle. Wstępne przecieki związane ze wspomnianymi układami wskazują na to, że Apple A14 ma być o niemal 25% bardziej wydajny od topowego Snapdragona 865+. Brzmi ambitnie, prawda? Jednocześnie układ ma charakteryzować zmniejszony, w porównaniu do poprzednika, apetyt na energię, co przedłuży się na wydłużony czas pracy między ładowaniami naszych iPhone’ów. Ponadto warto wspomnieć o tym, że procesor A14 ma być o wiele bardziej wydajny od poprzednika – wydajność CPU wzrośnie o 40%, natomiast wydajność układu graficznego aż o 50%! Dzięki takim parametrom nowe iPhone’y mają szanse na to, by uzyskać miano najwydajniejszych smartfonów na rynku!

Premiera iPhone 12 ze względu na pandemię, w tym roku opóźni się. Jestem jednak pełen nadziei. W obliczu dość chłodno przyjętych premier Xiaomi i Samsunga, oraz nadchodzących flagowców Huawei bez GMS, to właśnie nowe smartfony z iOS mogą w tym roku skraść show i okazać się najciekawszymi premierami w swoim przedziale cenowym, podobnie jak kilka miesięcy temu iPhone SE!

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS