windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki

Ważna nowość w WhatsApp! Wygodniejsze korzystanie z okienek rozmowy?

WhatsApp to jeden z najpopularniejszych komunikatorów internetowych dedykowanych rozmaitym systemom. Korzystają z niego miliony użytkowników na całym świecie. Dlatego programiści Facebooka nieustannie go ulepszają by był on jak najbardziej przejrzystą i funkcjonalną metodą komunikacji. Nie inaczej jest i tym razem. Do WhatsApp zmierza właśnie drobna ale bardzo ważna nowość.

Już nie pomylisz okien czatu WhatsApp!

WhatsApp to komunikator, w którym zdarza się nam prowadzić wiele konwersacji jednocześnie. Możliwe więc, że kiedyś pomyliliście okno rozmowy i wysłaliście jakąś wiadomość nie tam, gdzie chcieliście. Programiści Facebooka zamierzają wdrożyć nowość mającą zapobiec takim sytuacjom. Okienka czatów będą w większym stopniu personalizowane. Będziemy mogli np. zmienić tła dla poszczególnych konwersacji, dzięki czemu łatwiej nam będzie się połapać w przypadku poszczególnych rozmów. Użytkownicy będą mogli dopasować konkretny styl czatu do ciemnego i jasnego motywu aplikacji. Tła będą miały także personalizowaną przezroczystość, dzięki czemu grafiki nie będą nam zasłaniały wysyłanych wiadomości. Funkcja jest już testowana w zamkniętych kręgach i być może jeszcze tej jesieni zostanie udostępniona w aplikacji WhatsApp dla wszystkich platform.

Cieszy fakt, że Facebook wprowadza do swojego komunikatora takie udogodnienia. Nie zawsze o sile danej aplikacji stanowią gruntowne zmiany, lecz nawet drobne poprawki. To dzięki nim bowiem często z daną apką czy komunikatorem współpracuje nam się dużo efektywniej. Z niecierpliwością czekam na możliwość własnoręcznego sprawdzenia nowości od WhatsApp!

Źródło: WABetaInfo

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS