windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Microsoft Plotki/przecieki Xbox

Będzie Xbox Series S – tańsza konsola od Microsoftu!

Microsoft już jakiś czas temu zapowiedział premierę konsoli nowej generacji z najwyższej półki, jaką będzie Xbox Series X. Nie będzie to jednak sprzęt na każdą kieszeń. Koncern z Redmond nie zapomni jednak o graczach z mniej zasobnymi portfelami. Właśnie dla nich przygotowany zostanie Xbox Series S, który ma być świetną propozycją dla mniej wymagających. Jakich ograniczeń pownniśmy się spodziewać w jej przypadku?

Xbox Series S – next-gen z ograniczeniami!

Microsoft niestety chcąc utrzymać niższą cenę Xbox Series S względem Series X musiał zdecydować się na pewne kompromisy. Tańsza z konsol najprawdopodobniej wyposażona zostanie w mniej wydajny układ graficzny, co może być problemem przy chęci uruchomienia bardziej wymagających produkcji. Ponadto koncern z Redmond ma rzekomo pozbawić owo urządzenie dostępu do napędu optycznego, co oznacza, że w jego przypadku będziemy skazani wyłącznie na gry, które dostępne są do pobrania w Sklepie Microsoft. Różnica między konsolami będzie widoczna także w jakości obrazu przesyłanego do naszego telewizora:

  • Xbox Series X ma zapewniać rozgrywkę z jakością Ultra HD przy 60 kl./s,
  • Xbox Series S ma zapewniać rozgrywkę z jakością Full HD przy 60 kl./s.

Mam nadzieję, że Microsoft zatroszczy się o szeroki wybór gier udostępniony dla tańszej konsoli w swoim Sklepie. W przeciwnym razie może być ciężko, by ta wersja urządzenia odniosła jakieś spektakularne sukcesy sprzedażowe. A czy Wy skusilibyście się na zakup takiego „wykastrowanego” Xboxa w imię oszczędności pieniędzy?

Źródło: Twitter

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS