windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Ciekawostki Google

Nowe usługi Google w drodze! Koncern wkroczy do świata finansów?

Chyba każdy z nas korzysta na co dzień z usług Google. Nic w tym dziwnego – Gmail, Mapy czy chociażby system płatności Pay. Jak się jednak okazuje, koncern z Mountain View już wkrótce może zadebiutować w zupełnie nowym sektorze. Chodzi o bankowość. W sieci pojawiły się piewsze wieści związane z oczekiwaną nowością od Google i przedstawiają się one naprawdę obiecująco!

Konta bankowe i karty płatnicze od Google już wkrótce?

Pierwsze wzmianki o możliwości wprowadzenia usług bankowych przez Google pojawiły się już w ubiegłym roku. W informacjach tych jednak brakowało jakichkolwiek konkretów. Takie wieści pojawiły się dopiero teraz. W przedsięwzięcie ma być już podobno zaangażowana całkiem pokaźna grupa podmiotów – Citiogroup, unia kredytowa z Uniwersytetu Stanforda, Bank Mobile, BBVA USA, BMO Harris, Coastal Community Bank, First Independence Bank i SEFCU. Co ciekawe, bardzo ważnym elementem systemu bankowego Google ma być aplikacja Google Pay będąca na co dzień naszym mobilnym centrum płatności. Z pewnością zostanie ona wzbogacona o nowe, ciekawe funkcje, mające pomóc w zarządzaniu naszymi finansami oraz kontem bankowym Google.

Podobno usługi bankowe od koncernu z Mountain View miałyby wystartować już w przyszłym roku. Z pewnością nie mamy co liczyć na to, że doczekamy się ich szybko w Polsce (o ile w ogóle się ich u nas doczekamy). Na pewno jednak znajdą spore grono entuzjastów. Oby Google postawiło w ich przypadku na wręcz wzorcową jakość!

Źródło: Comparic.pl

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS