windowsowo.pl

Twoje centrum informacji o nowych technologiach – Windows 10 – Android – iOS

Aktualności Android Microsoft Plotki/przecieki Surface Surface Phone

Surface Duo na kolejnych renderach! Może się podobać?

Microsoft Surface Duo to ciekawie zapowiadające się urządzenie, które może nie zafundujenam nowego rozdania na rynku składanych smartfonów, ale może na nim bardzo namieszać. Koncern z Redmond pracuje nad nim od dłuższego czasu i jak się okazuje – wkróce możemy doczekać się jego premiery. Do sieci trafiły właśnie kolejne rendery potwierdzające wzornictwo tego niezwykłego urządzenia.

Surface Duo to elegancja i minimalizm!

Nie da się ukryć, że w dobie coraz bardziej „udziwnianych” przez producentów, flagowych smartfonów (z ogromnymi wyspami aparatów, czy coraz dziwniejszymi notchami), Surface Duo prezentuje się naprawdę elegancko. Dowodzą tego najnowsze, jeszcze nieoficjalne rendery, które w sieci opublikował Evan Blass. Jestem ciekaw, jak Microsoft poradził sobie z optymalizacją oprogramowania w przypadku tego smartfona. Wcześniejsze doniesienia wskazywały bowiem na to, że niekoniecznie zaoferuje on topową specyfikację.

Koncern z Redmond chce postawić na procesor Snapdragon 855. Najprawdopodobniej będzie on wspierany przez 6 GB pamięci RAM oraz – w zależności od wersji urządzenia – przez 64 lub 256 GB wbudowanej przestrzeni dyskowej. Co ciekawe, Surface Duo zostanie wyposażone w pojedynczy aparat główny o rodzielczości 11 MP. To jednak nie powinien być powód do zmartwień. Po pierwsze bowiem – Surface Duo nie ma być multimedialnym kombajnem. Po drugie – zarówno Google jak i Apple udowodnili już, że można wyciskać cuda z pojedynczego obiektywu. Na pokładzie Surface Duo zabraknie NFC(!) i funkcji ładowania indukcyjnego. Ciekawostką ma być natomiast wsparcie dla Surface Pen oraz według Microsoftu – sprawna aktualizacja do Androida 11. Być może jednak od momentu udostępnienia przecieku związanego ze specyfikacją, Amerykanie zdecydowali się na jakieś korekty w jej kwestii.

Z niecierpliwością wyczekuję nowego rozdania od Microsoftu w segmencie smartfonów. Cieszy też fakt, że koncern z Redmond w końcu sięgnął po diabelnie popularnego Androida, udoskonalając go we własnym zakresie. Jeśli Surface Duo nie zostanie przesadnie wyceniony i spotka się z ciepłym przyjęciem ze strony fanów koncernu z Redmond, to może doczekać się jeszcze ciekawszego następcy. A może Microsoft pokusi się także o wydanie jakiegoś „bardziej klasycznego” smartfona firmowanego marką Surface?

Via: 9TO5GOOGLE / Źródło: EVAN BLASS

ZAOBSERWUJ WINDOWSOWO W GOOGLE NEWS